Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Різдвяне послання Митрополита Володимира та Правлячого Архиєрея Миколая

Слава на висотах Богу, й на землі мир людям доброї волі” (Лк. 2,14)

У тиху, святу, Благословенну ніч, овіяну великою Божественною Тайною, на землі більше двох тисяч років тому вперше пролунала ця чудесна Ангельська пісня. Її співали ангели, сповіщаючи світові радісну новину Різдва Спасителя.

Здавалося, що у цій чудесній Ангельській пісні вся земля радіє довгоочікуваному приходові Того, хто був сподіванням усіх народів і всіх часів. Бо здійснилася обітниця Божа і в невідомому Вифлеємському вертепі народилося з Непорочної Діви Марії Богодитятко-Христос, Спаситель Світу.

Різдво Христове - це празник, коли Господь наближається до людини, коли Творець стає ближчим творінню, коли сам Бог стає людиною. Через такий прихід Бога, людина має можливість легше пізнати Його. А пізнавши більше Бога, кожен з нас може краще виконати закон, даний Ним: “Любитимеш Господа, Бога твого, всім серцем твоїм і всією душею твоєю, і всією силою твоєю” (Второзаконня 6,5). Це слова, які сам Господь позначив у серці кожної людини.

Христос прийшов до людини, Бог дає перший крок назустріч людині: “Слово сталося тілом і оселилося між нами” (Івана 1,14); Бог прийшов заради спасіння кожного. Своїм приходом виявляє особливу любов і кожна людина є свобідною вибрати любов Божу: “Котрі ж прийняли його - тим дано право дітьми Божими стати, які в ім’я його вірують” (Івана 1,12).

Сьогодні Христос приходить і до кожного з нас, Він приходить тихо, спокійно, знову і знову, з року в рік, покладаючись до Вифлеємських ясел. Приходить до нас, як до своїх, до тих, які носять ім’я -християнина. Від нас залежить, як ми Його приймемо; чи ми будемо жити і поводитись по християнськи в домівках наших і у місцях праці чи навчання, та усім своїм життям свідчитимемо, що ми Його діти. Прийняти Його означає любити Його, а любити - означає слухати слово Боже і виконувати його.

Ми, завдяки Божій волі та за посередництвом наших родичів, отримали дар життя, як і мале дитя в яскині. Ми також отримали дар хрещення в Його Ім’я і тим самим отримали завдаток Божої любові, який розвиваємо в часі нашого життя через святі Тайни, як видимі знаки невидимої Божої благодаті. Ми ті, що прийняли Його, а тому і маємо право називатись дітьми Божими та обов’язок вірити в Нього.

Празник Різдва Христового - це чергове запрошення Бога людині - прийти, пізнати Того, хто прийняв тіло і став людиною, і жити з Ним у всі дні життя земного, щоб успадкувати вічне.

У ці святкові дні Різдва Христового віруємо і визнаємо з цілою Церквою Святою, що у Дитяті, народженому у Вифлеємських яслах, є Всемогутній Бог, через якого постав світ. Віруємо також, що “Нема ні в кому іншому спасіння, бо й імені немає іншого під небом, що було дане людям, яким ми маємо спастися”. (Діяння 4,12)

Тому ми, дорогі у Христі, народженому від Діви, що народилися і живемо на цьому світі через Божу любов, у Таїнстві Різдва Христового знаходимо великий знак - знак спасіння. Бог приходить до людини, щоб людину піднести до божества. Цей Новий 2012 рік є роком Святих Таїнств у нашій Церкві тож стараймося, як найчастіше користати із них.

У цей святковий день Різдва Христового сердечно вітаємо всіх Вас, дорогі браття і сестри, а також тих, хто вимушено перебуває далеко за межами України з великим християнським святом Різдва Господа Нашого Ісуса Христа. Нехай Господь надихає нас на християнську Любов, Єдність і Мир. На цьому шляху нехай Вифлеємська зірка освітлює нас і веде святу Церкву та Україну світлою дорогою спасіння.

Щиросердечно вітаємо з Різдвом Христовим наше духовенство Прикарпаття і Буковини: душпастирів, монахів, монахинь, семінаристів; християнську владу, керівників соціальних установ, інтелігенцію, військовослужбовців, науковців, людей різних сфер діяльності, а також наших дорогих дітей та молодь і молитовно бажаємо Вам допомоги Божої, щоб здійснювати служіння для добра святої Церкви, нашої Івано-Франківської Митрополії усього українського народу та нашої Богом благословенної Держави.

Прославляючи народженого Христа Спасителя, дякуємо Йому за всі Його ласки.

Христос Рождається! Славіте Його!

+ Володимир (ВІЙТИШИН)
Митрополит і Архієпископ Івано-Франківський УГКЦ

+ Миколай (СІМКАЙЛО)
Єпископ Коломийсько-Чернівецький УГКЦ

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди