Слово владики Василія (Івасюка) на відкритті виставки “Текстиль як зброя”​

В

сечесні Отці, наша українська інтелігенціє, дорогі митці витаю вас на виставці “Текстиль як зброя” християнським привітом Слава Ісусу Христу!

Вступ. Національний музей Гуцульщини та Покуття відкриває виставку “Текстиль як зброя” в Коломиї і представляє роботи львівських художників-дисидентів, майстрів художнього текстилю, учасниць національного руху опору, членів Української гельсінської групи Наталки Паук, Стефанії Шабатури та Лесі Крип’якевич. Виставку відкриває Леся Крип’якевич-Цегельська - член Національної спілки художників України.

І). Виставка “Текстиль як зброя” є дуже достойною. Творчі доробки майстринь Лесі Крип’якевич, Наталії Паук та Стефанії Шабатури відновлюють глибинний зв’язок з нашою праісторією. Зокрема, гобелени “Касандра” Стефанії Шабатури (1971) та “Вершники” Олександри Цегельської-Крип’якевич (1979), а мистецька дипломна робота “Олекса Довбуш” стала помітною в усій Україні. І тут можна перераховувати багато робіт, котрі зайняли своє мистецьке місце в нашій історії. Мистецтво у руках наших майстринь стало духовною зброєю у боротьбі за незалежність України. Незалежність нашої держави формувалася через переслідування, в’язниці, труднощі і любов української інтелігенції до свого поневоленого народу.

ІІ). Реформи продовжують будувати Україну, бо вони мають змінювати життя і думки людей. Життя людей можна покращити тільки на основі навчання Ісуса Христа, а думки про необхідність і користь перемін прийдуть з часом. Наука Ісуса примушує думати і брати особисту відповідальність перед Богом за свою родину, свою країну і за те, що залишиться після тебе. Жодна програма нічого не варта, якщо немає відповідальних людей. Любомир Гузар наголошує, що тільки вільна людина здатна взяти на себе відповідальність, а ми ще й досі не залишили рабське мислення отримане у Радянському Союзі.

Текстиль є мистецькою зброєю, яка має завдання навчити полюбити Україну подібно до наших майстринь і масово не втікати з нашої держави, шукаючи кращого матеріального життя. Матеріальний добробут необхідно шукати на духовному фундаменті, який знаходиться на Слові Божому. На жаль, Євангеліє опинилося на периферії буття людини. Успіх буття людини залежить від бажання приймати або не приймати любов до України через посіяне зерно мистецтва. Мистецтво наших майстринь - це добре євангельське зерно, яке зійшло на приготованому ґрунті української душі й дало плід у стократ.

Нехай Пресвята Богородиця Мати Божа Неустанної Помочі допоможе нашим митцям, українським майстриням вдало посіяти любов до мистецтва у душі молодого покоління.

Господи благослови збудувати українську державу через любов до Бога і Слова Божого. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей