Слово владики Василія (Івасюка) на ювілеї сотенного УПА Мирослава Симчича

Борітеся – поборете!

Вам Бог помагає!”

(“Кавказ”, Т.Шевченко)

Вступ. Папа Іван Павло ІІ сказав: “Християнський патріотизм ніколи не прагне благополуччя власного народу за рахунок інших народів”. Правдивий християнський патріотизм відкритий до співпраці з іншими народами й з пошаною ставиться до інших культур.

І). Сотенний УПА Мирослав Симчич – псевдо “Кривоніс” - це людина-патріот, котра допомагала змінити світ. Сьогодні в день Надвечір’я Різдва Христового вшановуємо героя України 95-річного вояка Мирослава Симчича. Він третину свого життя провів у концтаборах СРСР. Найдраматичніший бій нашого сотенного відбувся зимою 1945 року. Березівська сотня в кількості 200 вояків знищила каральний полк з-понад 400 сотень НКВД під командуванням генерал-майора С.Дергачова. Цей каральний загін прямував у бандерівську столицю Космач. Тоді за Україну билися переважно “західняки”, а тепер обороняють нашу державу українці з усіх областей. І це є хороший знак.

ІІ). Із Богом та Україною в серці – це було гасло нашого героя на гору Голгофу за нашу Батьківщину. Пройшовши свій тернистий шлях, пан Мирослав сьогодні є живою легендою, особливо для дітей і молоді. Подібно, як Христос народився поза Вифлеємом і Його переслідували, аж поки не повмирали його вороги, так і пан Мирослав для народження України був переслідуваний та визнаний героєм нації тільки в часи Незалежної України.

Висновки. “Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!”. Мирослав Симчич – жива історія боротьби за Україну. Його життя і боротьба - це повчальна історична книга любові Бога та України, яку потрібно вивчати в школах, виховуючи патріотизм до своєї нації і любов до народу. Послухати людину легенду мають учні, молодь та інтелігенція і продовжувати його справу кожного дня, утверджуючи молоду Державу Україну.

Нехай Пресвята Богородиця Мати Божа Неустанної Помочі допоможе виховати молоде покоління з любов’ю до Бога і України.

Господи, благослови нашого героя сотенного Мирослава, подай йому здоров’я і многії літа.

Благословення Господнє на вас!

+Василь Івасюк

Єпарх Коломийський

м.Коломия, МПК “Народний дім”.

5 січня 2018 року Божого