Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Проповідь владики Василія (Івасюка) у день Собору Івана Хрестителя

Я – голос вопіющого в пустині:

Вирівняйте путь Господню” (Ів.1,23).

Всечесні отці, дорогі мої парафіяни! Вітаю всіх Вас різдвяним християнським привітом “Христос Рождається”.

Вступ. Завжди після Богоявлення Церква святкує Собор Святого Івана Хрестителя, згадуючи  Івана Предтечу, котрий мав велику честь хрестити Месію.

І). Проповідь Івана Хрестителя приготовляла людей до приходу Сина Божого. Дійсно, завданням цього пророка було приготувати серця людей для приходу у світ Ісуса Христа. І він ходив по всій околиці йорданській, проповідуючи хрищення покаяння на прощення гріхів” (Лк.3,3). Він говорив: Покайтесь, бо наблизилось Царство Небесне”(Мт. 3,2).

Тож, за прикладом святого Предтечі Христового і ми готуймо дорогу для Господа. “Як написано в книзі пророцтв Ісайї: “Голос вопіющого в пустині: Готуйте путь Господню, вирівняйте стежки його. Кожна долина заповниться, кожна гора й горб знизиться, нерівне вирівняється, дороги вибоїсті стануть гладкі, а кожна людина побачить спасіння Господнє””. (Лк.3, 4-6). Горді мають бути упокорені, а покривджені і зневажені – оправдані. Справедливість має бути відновлена. Чим більше дарів отримує людина від Бога, тим більша покладається на неї відповідальність. Про це добре знав святий Іван, тому приносив багаті плоди зі свого життя. Він у малому був вірним, над великим поставив його Господь. І він постійно пам’ятав про своє високе покликання. В тому часі дуже багато людей шукали прощення, а синагога їх не приймала. Іван Хреститель вказував їм одиноко правильний порятунок: Принесіть же плід, гідний покаяння” (Мт.3,8).

Він говорив людям, котрі приходили христитися: Хто вам вказав утікати від настигаючого гніву? Чиніть плоди, достойні покаяння, (…). Ба вже і сокира прикладена до кореня дерев: кожне бо дерево, що не приносить доброго плоду, буде зрубане та вкинуте в вогонь. Люди питали його: Що ж нам робити? Він відповів їм: Хто має дві одежі, нехай дасть тому, що не має. А хто має харч, нехай так само зробить. Прийшли також христитись митарі, податківці, представники влади і йому мовили: “Учителю, що маємо робити?” А він сказав їм: “Нічого більше понад те, що вам призначено, не беріть.” Воїни, силові структури, військові, поліція, працівники прокуратури та юридичних установ також його питали:А ми що маємо робити?” Він відповів їм: “Нікому кривди не чиніть, фальшиво не доносьте і вдовольняйтесь вашою платнею.” (Лк.3, 7-14).

ІІ). Покаяння – це спосіб повернути кожній людині образ і подобу Божу. Для цього людина має розум і вільну волю, за допомогою яких робить свій вибір, за ким іти і кому служити. Господь Бог нікого насильно не змушує вірити в Нього і служити Йому, але бажає щоби всі люди спаслися. Тому Бог послав у світ Свого Єдинородного Сина, щоб примирити Бога з людиною, Небо із землею.

Син Божий приніс людям на землю мир, якого всі шукають і про нього всюди говорять. Людям треба прийняти цей порятунок, але мало є таких, які цього бажають. Ісус Христос заплатив власною кров’ю за мир між народами, освятив цей спокій благодаттю Святого Духа. Цей неоціненний скарб миру є плодом покаяння, який людина зневажає своїми гріхами, використовуючи дари Божі, не маючи весільної одежі?”(Мт.22,12).

Іван Хреститель засуджував гріх і був дороговказом на дорозі до Бога. Першим словом його проповіді було слово “Покайтесь!” (Мт. 3,2). Покаяння — це великий посередник до примирення між Богом і людиною. Слово Івана Хрестителя було сильне як молот, який розбиває тверді скелі. Леся Українка говорила, що слово єдиная зброя і тому воно проникає душу слухача до самої глибини. Люди над Йорданом, слухаючи слова про покаяння, визнавали свої гріхи та приймали хрещення.

ІІІ). Слово Предтечі сьогодні також служить дороговказом у житті і дає нам надію. Із надією в серці ми переступили поріг Нового Року. Перед нами виникає запитання: “А що принесе нам цей Новий Рік? Чи буде він насправді для нас новим?”. Український народ та молодь хочуть у Новому році Правди, Волі, Справедливості та закінчення війни під назвою АТО. Влада і наше суспільство повинні пройти паломництво до Вифлеєму через річку Йордан, щоб почути голос вопіющого в пустині” (Ів.1,23). Замало піти і зануритися на Богоявлення у холодну річкову воду. Хтось перехрестився і три рази занурився у воду на річці, і каже що Господь простив йому всі гріхи. Згідно науки Святого Письма, християнин може отримати прощення тільки через особисте покаяння.

Подібно пророк України, Тарас Шевченко, якого життя, твори, вірші є продовженням голосу Івана Хрестителя. Запитаймо себе: Звідки у нього взялася любов до України і бажання волі своєму народові?”. Життя молодої людини формується молитовником, Біблією і “Кобзарем”. Кобзар” Шевченка – це заклик до свободи і боротьби з духовним рабством нації. Чарівність Шевченкового слова, наче могутня зброя, хоче врятувати народ від душевної сліпоти та вказати дорогу до волі. Тарас Шевченко закликає голосно сьогодні до людей доброї волі: Борітеся – поборете! Вам Бог помагає. За вас….. І воля святая!”.

І цей благородний волелюбний дух української нації через слово Тараса Шевченка передається кожному українцю. І сьогодні молитва, Слово Боже і дух Великого Кобзаря присутні посеред нас. Господи, допоможи українській нації знайти свого Мойсея, а нашим людям жити у сім’ї вольній новій”.

Висновки. Собор Івана Хрестителя дає нам добру нагоду роздумати над усім тим, що зробив Ісус Христос Своєю появою над рікою Йордан. Церква промовляє до нас словами Івана Хрестителя: Християни, приносіть плоди, гідні покаяння”. Іван Предтеча сміливо говорив правду іншим та собі. Наберімось сміливості сказати правду самому собі.

Засилаю всім гостям і жителям нашої парафії найщиріші побажання добра і миру та всіх благодатей з понад Карпатського Йордану – річки Прут. Людям похилого віку бажаю Божої благодаті і здоров’я. Місцевій владі - служити людям, вибираючи дорогу Божої любові. Нехай Святий Дух напише золотими буквами у душах дітей і молодих людей слова Спасителя: “щоби Ви любили один одного” (Ів. 13,34). Це є дорога будівництва України як Вільної Держави, це шлях кожної людини і християнина.

Нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможе сміливо наслідувати Предтечу і бути правдивими патріотами.

Господи, благослови наших священиків і вірних, щоб сміливо проповідували науку покаяння та подавали людям відповідні поради під час теперішнього становлення нового порядку у світі.

Пам’ятайте слова Івана Предтечі Я – голос вопіющого в пустині: вирівняйте путь Господню” (Ів.1,23).

Благословення Господа нашого Ісуса Христа нехай перебуває з Вами завжди нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

 

+Василь Івасюк

Єпарх Коломийський

 

м.Коломия

20 січня 2018 року Божого

 


 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди