Слово владики Василія (Івасюка), Єпарха Коломийсько-Чернівецького УГКЦ під час Молитви за Україну, Мир і Спокій на горі Хом’як

У молитві до Бога є перемога

Всечесні отці, шановна наша співачка Руслана, шановний пане Олександр, учасники чотирьох зведених хорів, присутні, вітаю всіх Вас радісним пасхальним привітом "Христос Воскрес!".

Провідник свого народу Мойсей часто ходив на гору просити Господа за порятунок свого народу. Бог появлявся йому у вигляді палаючого куща, давався чути через голос, а також виявляв свою присутність подихом легенького вітру. На горі Синай він отримав скрижалі - Десять Заповідей Божих. І це була Дорожня Карта для народу посеред пустині, де немає води та їжі.

Знаки часу: зрада, повстання, війна і збереження єдності - це виклики сьогодення, які ставлять перед владою і народом дуже просте запитання: "А що маємо робити?". Відповідь завжди знаходимо у Святому Письмі. Хочу пригадати біблійну історію про битву двох людей: озброєного до зубів велетня Голіяфа і маленького ростом, але велетня духа і молитви, юнака Давида. Ударом одного камінця він убив ворога і врятував весь свій народ від неволі. Голіяф є прообразом борця за російський режим, а Давид є взірцем борця за демократію в Україні.

Сьогодні український народ пережив зраду національних інтересів від Президента, пройшов через народне повстання "Євромайдан", поклав на жертовник Божий за Україну мучеників Небесної Сотні і здається приходить довгоочікувана стабільність. Несподівано для людей Росія завоювала Крим і далі на черзі під загрозою окупації опинилися Східні області нашої держави та суверенітет. Терористичні вибухи забирають життя наших синів і дочок у боротьбі з ворогом та завдають величезної господарської шкоди. Наша держава знаходиться у стані війни, а цілий світ очікує мирної розв’язки українського питання. Іншими словами, неспокій прийшов до кожної домівки і до серця кожної людини, а значить прийшов час перепросити Господа за вчинені гріхи, прийшов час вимовити у покорі слова митаря: "Боже милостивий будь мені грішному" та повернути милосердя Боже до свого серця і держави.

Завжди у важких часах наші діди і прадіди ставали на молитву перед Царицею України - Пресвятою Богородицею. І тому у цей буремний час, як Мойсей на горі Синай перед Богом, так і ми на Карпатській горі Хом’як висотою 1600 метрів над рівнем моря, стаємо із покорою у серцях та зібрані воєдино духом молитви, просимо Господа за успішне проведення вибору Президента України, припинення військових дій на нашій території, цілісність земель, зібраних докупи князем Володимиром Великим, щасливу долю наших дітей та мудрість для державних мужів. Бо як писав Великий Кобзар про вільну Україну: "У своїй хаті, своя правда і сила і воля".

За моїм архієрейським благословенням цього тижня розпочала ходу по храмах і парохіях нашої Коломийсько-Чернівецької єпархії Галицька Чудотворна ікона Пресвятої Богородиці. Дорогий мій український народе, впади на коліна перед Пресвятою Богородицею і пам’ятай, що тільки у молитві до Бога є наша перемога.

Нехай Галицька Чудотворна Пресвята Богородиця за нашими молитвами із цієї Карпатської гори Хом’як допоможе повернути ЄДНІСТЬ, МИР і СПОКІЙ. За словами апостола Павла на весь народ в Україні нехай сходить: "Благодать Господа нашого Ісуса Христа" (Рм.16,20). Амінь.

24 травня 2014 року Божого

о. м. Василь Мельничук