Рекомендації парафіяльним священикам щодо практичних аспектів втілення в життя Звернення про душпастирство в умовах війни (окрім виразно згаданих у Зверненні рекомендацій)

І. БОЖЕ СЛОВО І КАТЕХИЗАЦІЯ

1. У проповідях та навчаннях звертати особливу увагу на проголошення Божого Слова згідно зі Зверненням Блаженнішого Святослава про душпастирство в умовах війни.

2. Поглиблювати розуміння вірних важливості молитви за ворогів, зокрема за навернення Росії.

ІІ. МОЛИТВА І ПІСТ

1. Продовжити практику молитви о 21.00 год. та інші практики молитви та посту за мир в Україні.

2. Впровадити одну Літургію на тиждень за упокій усіх загиблих на Сході України та на Майданах.

3. У часі загальних поминань померлих додавати прохання за душі усіх загиблих на Сході України та на Майданах.

4. Поминальні богослужіння на цвинтарях у пасхальному часі розпочинати біля могил Героїв Небесної сотні та загиблих на Сході України, щоб підкреслити цінність їхньої жертви та висловити моральну підтримку їхнім родинам та близьким.

5. Поширювати між вірними листівки «Ми за тебе молимося», які мають на меті популяризувати практику щоденної молитви за наших воїнів. (Відповідальні: Робоча група програми «Жива парафія» та координатори в єпархіях).

6. Пропонувати вірним взяти участь в прощі за мир до відпустових місць в Україні, до відомих марійських місць Європи, зокрема до Фатіми (Організовує Патріарший паломницький центр http://pilgrimage.in.ua)

ІІІ. СЛУЖІННЯ БЛИЖНЬОМУ

1. Огорнути опікою родини Героїв Небесної сотні та родини загиблих на Сході України.

2. Підтримувати постійні контакти з воїнами з території Вашої парафії, які перебувають у зоні бойових дій.( Поіменно згадувати їх в богослужіннях, зателефонувати чи написати їм час від часу смс-повідомлення або листа).

3. Піклуватися родинами воїнів, підтримувати їх духовно, а при потребі і матеріально.

4. Чинити діла милосердя та організовувати благодійні акції допомоги нашим воїнам на фронті, переселенцям зі Сходу, потерпілим від бойових дій на Сході України.

Новини єпархії

Радіо