Коломийський хор співав у Івано-Франківській катедрі

2009-03-03 19:41:49

Нещодавно хор Катедрального Собору Преображення Христового “Світло Тавору” міста Коломия, відсвяткував своє 10 річчя, давши святковий концерт в рідному місті. А в останню неділю перед великим постом цей колектив під керівництвом регента пані Світлани Гаргат мав чудову нагоду прикрасити своїм співом Святу Літургію в Катедральному Соборі Воскресіння Христового м.Івано-Франківська.

Правлячий Архієрей, Коломийсько-Чернівецької єпархії Кир Миколай Сімкайло, 16 років служив у цьому храмі, тому ідея відвідин катедрального собору м.Івано-Франківська коломийським хором жевріла в його задумах. І саме завдяки Владиці і з його благословення ця поїздка здійснилася.

Разом з хором до Івано-Франківська їздив і настоятель Катедрального Собору Преображення Христового м.Коломия отець мітрат Руслан Ваврик. Для нього служити в цьому храмі було особливо приємно, адже саме тут проходили його студентські роки. Отець пригадав свої студентські роки навчання в духовній семінарії, велике стремління пізнання Бога. Мабуть, будучи студентом отець не міг і мріяти, що в недалекому майбутньому приїде до цього міста з хором і буде Святу Літургію з своїм однокурсником о. Юрієм Новицьким. Але, що здається неможливим для людини, стає можливим у Бога. Під час Літургії звучали кращі перлини української духовної спадщини: твори А. Веделя, Д.Бортнянського, О.Кошиця, К.Стеценка, О.Архангелького, М.Вербицького, Д.Січинського. На Богослужінні були присутні і хористи Кафедрального Собору м. Івано-Франківська разом з регентом п. Жанною Зваричук. Вони висловили свої схвальні враження, привітали хор із 10-річчям створення і зазначили, що деякі твори прозвучали із новим оригінальним забарвленням.

Тому із радістю погодилися взяти участь у Святій Літургії в Катедральному Соборі м.Коломия. Такий творчий обмін, вже став традицією, для хору Катедрального Собору Преображення Христового “Світло Тавору”.

Хор та його керівник п. Гаргат висловлюють щиру подяку Владиці Миколаю Сімкайлу, за добрий духовний провід та підтримку в організації поїздки. Також, висловлюємо щиру вдячність старості хору та спонсору поїздки до м. Івано-Франківська п. Богдану Станіславському.

Автор: Надія Томич, учасник хору