Піст у житті християнина

2009-03-12 11:11:28

“Не збирайте собі скарбів на Землі.., а збирайте собі скарби на Небі”, - говорить нам Євангеліє від Матея.

Християни вступили у Великий Піст. 40 днів - це час, який Господь визначив для того, щоб люди очистили свої душі добрими вчинками від гріхів, а також оздоровились фізично. Це час, коли християни готуються до Христового Воскресіння. Покірна молитва, піст, покута, розважання Христових страстей, Передвеликодня сповідь і Святе причастя - шлях, яким християни готуються до зустрічі Христового Воскресіння.

“Піст на те встановлений, щоб полегшити християнам діло покаяння, це практика покаяння, що природно повинна бути злучена зі Сповіддю, це практика, що готує до Святого Причастя” - писав митрополит УГКЦ Андрей Шептицький.

У дні Великого Посту варто стримувати себе від гніву, ненависті, заздрості і постаратись стати трошки великодушнішими і добрішими до інших людей, адже головною метою посту є не просто утримуватися від їжі і розваг, а очищення душі і серця від гріха, пристрастей та спокус.

Час Великого посту вважається для кожного християнина духовною боротьбою душі і тіла. Однак, кожен сам вирішує для себе чи дотримуватися посту, як цей час провести у молитві, роздумах і оздоровленні власної душі і тіла.

Є таке тлумачення посту: він є своєрідною десятиною життя. Адже ми знаємо ще зі Старого Завіту, що Бог заповідав людині приносити в жертву десяту частину від плодів своєї праці. Так от піст складає приблизно 1/10 частину року. Таким чином – це своєрідна десятина, яку ми приносимо Богу.

Виникає питання: чи достатньо одного посту для того, щоб спасти себе і наблизитися до Бога?

Християнська практика говорить, що цього недостатньо. Щоб людині духовно піднестися до Бога, крім посту потрібна ще й щира молитва, в якій людина спілкується з Творцем. Молитися потрібно не тільки вдома, але необхідно часто брати участь у Богослужіннях, особливо – недільній Літургії, Хресних дорогах, і йти за Христом. Так, як Він, несучи хрест Свій, дійшов до вершини Голготи, так і ми повинні виконати свій християнський обов’язок, достойно проходячи Великий Піст, не припиняючи його і дійти до спасіння своєї душі.

Роздумуючи про піст, молитву і милостиню, - це три головні добрі діла християнина, - приходимо до такого висновку: піст допомагає молитися, відсікаючи різні спокуси. Молитва в свою чергу надихає нас до посту, додає сили не впасти дотримуючись його і достойно зустріти світле Воскресіння Христове.

Автор: Ірина ІВАНЦІВ, парафіянка УГКЦ Різдва Пресвятої Богородиці смт.Отинія

Загляньте в душу

Загляньте у піст цей на рани Христові,
Де крапля за краплею капає Кров, -
За нас був розп’ятий Ісус на Голготі,
Віддавши на жертву нам свою Любов.

А в нас чомусь серце таке кам’янисте,
Черствою до правди в нас стала душа,
Ми прощення в Бога би мали просити,
А ми зневажаєм гріхами Христа.

Любов Він велику віддав на спасіння
Всім нам на цій грішній холодній землі,
Без тої Любові нема воскресіння,
Ні щастя з Ісусом у вічнім житті.

Загляньте хоч нині в цей піст Великодній
У душу глибоко, глибоко до дна, -
Чи ми не побачимо стан в ній тривожний,
Де брудом розлилась вся повінь гріха?

То може ми маєм комусь щось простити,
Чи може в самого гріхи на душі..?
Бо тільки за душу Христос був прибитий
Важкими гріхами за нас на хресті.

“Прости ти нам, Боже”, - молімся щоднини,
Та й щиро прощаймо від серця усім, -
В покірності серця малої дитини
Добро і любов усім людям несім.

А там на Голгофті конає Спаситель,
За наше спасіння кладе Він життя,
Бо все найцінніше на світі великім –
Це наша безсмертна і вічна душа.

Автор: Іван ДОВГАНЮК
Обговорити на форумі