Другий докторат захистив священик з Коломиї о.д-р Андрій Танасійчук

2010-03-08 11:56:41

4 березня 2010 при Факультеті східного канонічного права в Папському Східному Інституті (Рим, Італія) відбувся захист докторської дисертації о. Андрія Танасійчука на тему “Канонічний стан вірних в парафіяльних книгах згідно ККСЦ”.

Керівником праці був Високопреосвященний Владика Кирило Василь, ТІ, секретар Конгрегації Східних Церков (Ватикан, Італія), а також викладач канонічного права цього Інституту.

Розпочинаючи дискусію Архієпископ підкреслив її особливість тим, що цей захист є винятковим, тому що за звичай перед екзаменаційною комісією є студент, який представляє свою працю, а сьогодні ми маємо не студента, але вже викладача канонічного права, який здає свій екзамен.

Ці слова власне і підтвердилися пізніше, тому що під час захисту можна було відчути, що між екзаменаційною комісією і кандидатом відбувалася швидше за все консультаційна розмова в якій були представлені різні канонічні проблеми, які торкалися вірних християн і на них шукалося практичної відповіді. Також Владика Кирило Василь, ТІ, звернув увагу на значення цієї праці для Східних Католицьких Церков і наголосив, що добре би було, щоб ця вона вийшла друком у виді книги, яка була би добрим посібником для священнослужителів задіяних в душпастирській праці.

Докторська дисертація о. Андрія Танасійчука, із східного канонічного права торкалася парафіяльних книг: хрещення, подружжя і померлих, і пов’язаними з ними проблемами, які часто виникають в життя вірних християн. Ці в свою чергу беручи участь в життя Церкви і через прийняття Св. Тайн впливають і змінюють свій канонічний стан.

Довідка: о. Андрій Танасійчук, від 2002 р. є священнослужителем Коломийсько-Чернівецької єпархії. На протязі 2002-2007 років навчався в Римі, де в 2006 р. здобув титул доктора канонічного права (Латинської Церкви), а цього року (2010), також і титул доктора із східного канонічно права.

В 2007 р. за благословенням правлячого Архієрея Кир Миколая Сімкайла розпочинає наукову працю при Факультеті Канонічного Права св. Пія Х в Венеції (Італія), де в 2009 р. очолює кафедру східного канонічного права. Крім того від 2008 р., також є професором канонічного права при Факультеті східного канонічного права в Папському Східному Інституті (Рим, Італія).

1 січня 2010 р. за душпастирську і наукову працю Єпарх Коломийсько-Чернівецький Преосвященний Владика Кир Миколай Сімкайло нагородив о. Андрія Танасійчука високою церковною нагородою – золотим нагрудним хрестом з прикрасами.

Джерело: Прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ