У Коломиї відбулося відкриття сиротинця і представлення нової християнської спільноти

2010-12-17 16:36:49

За присутності трьох єпископів, державних очільників області, району та міста, представників різних відомств і політичних сил 16 грудня у Коломиї відбулося урочисте відкриття сиротинця Місіонерського товариства Святого Миколая.

Таке широке коло владних чиновників, які сповідують різні ідейні погляди, вдалося об’єднати довкола соціального проекту Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ – відкриття притулку для дітей, які в силу різних обставин залишилися без сімейної опіки.

«Сьогодні ми разом з Вами маємо нагоду відкривати і посвячувати приміщення під сиротинець, що має стати рідним домом для дітей, які в силу різних обставин залишилися без батьківського і материнського піклування. Саме напередодні свята Святого Миколая хочу разом із вами надати можливість доступу такій категорії дітей, які знаходяться в край складних обставинах, до християнського родинного затишку, теплого дому, харчування та інших необхідних речей», – сказав у вступному слові владика Миколай (Сімкайло), єпископ Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ.

Архієрей Миколай разом із єпископом Івано-Франківської єпархії УГКЦ Володимиром (Війтишиним) та єпархом Коломийсько-Косівським Іваном (Бойчуком) УПЦ (КП) здійснили Чин освячення приміщення.

З вітальним словом виступив Олександр Сич, голова обласної ради, відзначаючи шляхетність добре зробленої праці та пообіцяв сприяти таким починанням від кого б вони не ішли. «Давайте будемо разом будувати здорове соціально розвинуте суспільство!», – закликав високопосадовець.

Від обласної державної адміністрації виступив Роман Іваницький, який передав вітання від голови ОДА Михайла Вишиванка і висловився, що ця подія не є одноразовою акцією до Святого Миколая, але завдяки такому дійству надаватиметься постійна, щоденна поміч дітям. Як уже попередньо повідомлялося, голова ОДА пообіцяв звести біля сиротинця дитячий спортивний майданчик і заопікуватися цією установою. Також діти отримали солодкі подарунки.

Заступник голови ОДА п. Роман сказав, що про цю подію відомо не тільки в області, але про це знають та вітають і в Києві. Свідченням цього стало зачитане вітання від голови Державного комітету України у справах національностей і релігій Юрія Богуцького.

Зі словами привітань виступили: Ігор Слюзар, мер Коломиї, Богдан Болюк, голова Коломийської райради, Роман Панчук, заступник голови РДА, Любомир Глушко, в.о. ректора Івано-Франківського національного медичного університету Валерій Ковтун, директор Коломийського педколеджу, Любомир Глушков і Юрій Романюк депутати Коломийської міської ради. Всі перелічені особи, прийшли із цінними дарунками для дітей-сиріт і пообіцяли співпрацю і підтримку. Але свої дарунки і пожертви складали ще багато людей, які були присутні від різних відомств і Господь знає їхні імена та благу справу.

Завідуючою сиротинцем призначена сестра-монахиня Вероніка Петрук, яка добре себе проявила у праці з дітьми із обмеженими можливостями при єпархіальній спільноті «Боже Милосердя». Сестра Вероніка висловила сподівання, що з Божою поміччю і добрих людей удасться надавати допомогу дітям, на долю яких випали великі, дорослі випробування.

Владика Миколай представив перед присутніми нову християнську спільноту – Місіонерське Товариство Святого Миколая, метою діяльності котрої є опіка над дітьми-сиротами, напівсиротами, дітьми з асоціальних та неповних родин, дітьми вулиці. До спільноти ввійшли ті, хто носить ім’я святителя Миколая і всі охочі.

Робота Місіонерського товариства полягає не у випадкових разових акціях для знедолених категорій дітей, а в системному підході до вирішення проблем дітей із асоціальних сімей, який би задовольняв індивідуальні потреби кожної такої дитини – від отримання гарячого харчування, теплого одягу, взуття – до повного стаціонарного утримання дитини в притулку-сиротинці.

о. Василь Перцович, прес-секретар Коломийсько-Чернівецької єпархії