Святкування у сиротинці Святого Миколая

2011-12-16 17:10:36

Визначною подією в Коломийсько-Чернівецькій єпархії став день 15 грудня. Свої двері для меценатів, спонсорів та представників влади відкрив Cиротинець св. Миколая, який знаходиться в м.Коломиї по вул.Д.Січинського 22.

На цю важливу подію прибув Преосвященний владика Володимир Війтишин – вперше у гідності служіння Митрополита Івано-Франківського та наш Владика Миколай Сімкайло з численним духовенством єпархії. Завітали також чимала кількість меценатів та перші особи області. Це Голова ОДА п. Михайло Вишиванюк, голова обласної ради п. Олександр Сич, депутат обласної ради та голова Коломийської РДА п. Михайло Негрич, депутати обласної ради, п. Богдан Гдичинський, та п. Юрій Романюк, голова Коломийської районної ради п. Богдан Болюк, міський Голова п. Ігор Слюзар, заступник міського Голови п. Ігор Граділь, депутат Коломийської міської ради п. Любомир Глушков. Серед присутніх були також: п. Юрій Овчаренко – попередній голова міста, директор фірми “Юмас” п. Михайло Балух, п. Микола Рошко – ректор Івано-Франківського медичного університету, п. Валерій Ковтун – директор Коломийського педагогічного училища, Мирослав Ясінський – відомий коломийський художник та багато гостей.

Впродовж майже шести років з благословення Владики Коломийсько-Чернівецької єпархії Кир Миколая Сімкайла у старій школі, де сьогодні розташувався сиротинець, робили ремонт та обладнували приміщення.

Митрополит Володимир, звертаючись до присутніх, висловив свою радість з того приводу, що в Коломийсько-Чернівецькій єпархій ми відкриваємо такий важливий об’єкт. “Коломия завжди була тим рушієм, який є для всіх нас прикладом, який об’єднує багатьох людей для реалізації так важливих для суспільства осередків”.

Преосвященний владика Миколай звернувся до присутніх: ”Відкриття Cиротинця св. Миколая – це історична подія для нашого міста. Це не була справа одного дня чи навіть року. Але бачимо, що разом з громадою та вірними людьми нашого краю можемо зробити багато. Тут будуть жити діти, які залишилися без батьків, без родинного тепла, діти з асоціальних родин. Я сьогодні щиро дякую доброчинцям, депутатам та жертводавцям, з добрих рук і допомоги яких, ми сьогодні благословляємо цей сиротинець”.

Владика Миколай подякував всім вищезгаданим особам за поміч в реалізації цього проекту. Єпарх подякував також п. Івану Симотюку, п. Миколі Круцю, п. Роману Бортейчуку, які допомагли, але з поважних причин не змогли завітати на свято.

Особливі слова подяки Преосвященний владика скерував для будівельників єпархіального кооперативу “Святе Сімейство” на чолі з п. Миколою Борином, а також п. Федіру Гуменюку, які, як відзначив Владика, “працювали на славу Божу, та радість тих дітей, котрі будуть тут жити”.

Прибулі гості приїхали не з пустими руками. Від голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка та голови обласної ради Олександра Сича Сиротинець отримав комп’ютерну техніку, а ректор Івано-Франківського медичного університету Микола Рожко пообіцяв, що відтепер заклад буде знаходитися під їхньою опікою щодо медичного обслуговування. Цінними подарунками обдарували заклад й інші запрошені гості.

Керівником Сиротинця є сестра Вероніка Петрук з Згромадження Сестер Мироносиць. Опіку над ним здійснюватиме “Місіонерське товариство Святого Миколая”, головою якого є о. Микола Романенчук. Діти перебуватимуть у Сиротинці цілодобово і безкоштовно. Навчатися діти будуть у загальноосвітній школі №1 імені Василя Стефаника. В позаурочний час з дітьми будуть займатися вихователі. Керівники області зауважили, що цей Сиротинець чи не єдиний в області, та пообіцяли надалі підтримку та допомогу.

Завдяки спонсорам і меценатам у сиротинці вдалося створити комфортабельні умови для дітей, а на подвір’ї встановлено футбольний майданчик зі штучним покриттям. Також невдовзі тут обладнають ігрову площадку.

При написанні статті використано матеріали тижневика “Коломийські ВІСТИ”

Джерело: Прес-служба єпархії