У Коломиї провели щорічну єпархіальну Хресну дорогу

2012-04-02 14:40:25

1 квітня, в п’яту неділю Великого посту, вже традиційно центральними вулицями міста Коломиї пройшла Хресна дорога, яку очолив Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії Кир Миколай (Сімкайло) у супроводі понад ста священиків.

Особливістю цьогорічного велелюдного молитовного чину про страждання Ісуса Христа є зосередження уваги вірян на суспільно небезпечні явища, які мають місце в українському суспільстві. Священнослужителі закликали до законодавчого вирішення питання абортів, що є прямим порушенням Божої заповіді – «Не вбий», наголошували на необхідності активної помочі потребуючим через єпархіальний благодійний фонд Карітас. Духовенство відзначало руйнівний вплив різних форм залежності. Акцентувалася увага на потребі кращого виховання дітей у сім’ї.

Владика Миколай запросив присутніх жертвувати свої молитовні намірення за духовне відродження українського суспільства: «Кожен із нас має усвідомити велику цінність Христової Жертви та перемінитися, щоб християнська віра стала могутнім світлом, яке просвічує нас і нашого ближнього», – сказав Архієрей.

Велике число коломиян та гостей, які прибули, щоб взяти участь у Хресній ході містом, заповнили вузькі вулиці так, що неможливо було охопити одним поглядом молитовний збір людей та духовенства. Не зважаючи на невеликий дощ, сніг та холодний вітер, кількість людей постійно зростала.

У молитовній ході взяли участь також представники влади, зокрема мер міста Ігор Слюзар, голова РДА Михайло Негрич, їх заступники, очільники різних державних відомств міста та району, депутати.

Серед великого числа вірних були працівники сфери охорони здоров’я, освіти і культури, підприємці, семінаристи, вихованці дяківсько-катехитичного коледжу, правоохоронні органи, співробітники служби “Карітас”, “Діти Світла”, студенти, молодь, діти, які по черзі несли Хрест хрестів від стації до стації.

На кожній стації Хресної дороги священики виголошували повчальні проповіді.
На закінчення Хресної Дороги владика Миколай подякував і благословив усіх вірних, які були присутні на молитві, місцеву владу та правоохоронні органи за сприяння у організації та проведенні Хресного ходу. Архієрей побажав гідно приготуватися і зустріти велике свято Воскресіння Христового.

Автор: о. В. Перцович, прес-секретар єпархії