Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Відбулися збори Катехитичної комісії єпархії

2007-06-01 12:36:54

30 травня 2007 року в рамках проведення зборів Катехитичної Комісії Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ відбулась зустріч із с. Луїзою Цюпа, головою Патріаршої Катехитичної Комісії. На зборах були присутні отці декани, голови катехитичних рад деканатів і катехити.Перед початком зборів с. Луїза зустрілась із Преосвященним Владикою Миколаєм Сімкайло, Правлячим Архієреєм Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, і обговорила ряд важливих питань, що стосуються справ катехизації. Під час зборів с. Луїза виступила з доповіддю про катехитичне служіння в УГКЦ. Сестра Луїза поінформувала присутніх про поїздку в Португалію та Італію переможців пісенного конкурсу „Пісня серця”, що проходив у 2006 році на Всеукраїнському рівні в рамках проведення Року захисту духовного світу дитини. Ця подія започатковує в історії нашої Церкви важливий етап духовного єднання українців у нашій країні та поза її межами. С. Луїза наголосила на тому, що українцям, а особливо дітям, треба приділяти увагу, де б вони не проживали.

Також с. Луїза відзначила, що в 2008 році Патріаршою Катехитичною Комісією заплановано провести конференцію „Євангелізація і катехизація УГКЦ”.

Катехизація повинна бути пріоритетним напрямком діяльності Церкви. Потрібно вміти виділяти, що є добрим у катехитичному служінні, і це підсилювати, а проблеми вирішувати.

Для організації катехитичної діяльності в єпархії, як сказала с. Луїза, дуже важливою є співпраця єпархіальних комісій, адже їхнє функціонування дуже тісно переплітається між собою.

Також с. Луїза пригадала присутнім про те, що Патріарший Синод Єпископів УГКЦ від 13-20 вересня 2006 року визначив стратегію нашої Церкви на наступні десятиліття – „Святість об’єднаного Божого люду”. Святість означає повчити членів Церкви:

а) змістові нашої віри через відповіді на запитання:

Чому я вірю? Чому я є християнином? Чому я є католиком візантійсько-київської традиції?

б) Практики віри – допомогти людям знати і жити за Божим Законом.

Тому що такі поняття, як євангелізація і катехизація, тісно поєднані між собою, с. Луїза старалась відновити в свідомості присутніх суть кожного з цих важливих понять. Євангелізація – це знання про правди Божі, це проголошення, виховування, навчання, а катехизація – це втаємничення, відкриття суті. Бути катехитом – це спеціальне покликання, дане Богом. Це – дар, і одночасно завдання. Для цього необхідна духовна формація та професійний вишкіл, постійне поглиблення духовного життя, прийняття участі в святих таїнствах.

Катехизація не повинна закінчуватися підготовкою до Першої Сповіді. Треба проводити дальшу катехизацію, катехизацію батьків і хресних батьків, принагідну катехизацію, катехизацію людей з особливими потребами, вести працю з молодими подружжями.

Великою проблемою сьогодення є те, що діти не беруть участі в Літургії, не мають доброго прикладу батьків. Не в кожній парафії є катехит, а парох не може охопити катехизацією всі вікові категорії людей. Необхідно, щоб кожна вікова категорія мала свою програму.

Під час зборів виступила с. Єремія Іванишин, голова Єпархіальної Катехитичної Комісії, голови катехитичних рад деканатів, отці-декани та катехити. Присутні на зборах визначили декілька важливих пунктів у катехитичному служінні, на які треба звернути особливу увагу, та накреслили напрямні подальшої праці.

Наприкінці учасники зборів щиро подякували с. Луїзі за присутність, підтримку та щиру заохоту до подальшої співпраці, а сестра виразила всім глибоку вдячність за спільно проведений час, за співпрацю та взаєморозуміння, заохотила до подальшого служіння на катехитичній ниві.

Автор: с. Єремія Іванишин, СНДМ

Останні новини
356 pages

Парафіяни с.Назавизів здійснили різдвяне паломництво до святинь Тернопілля
2018-01-28 22:35:54
27 січня парафіяни с.Назавизів здійснили різдвяне паломництво до святинь Тернопілля. Однією із визначних святинь є духовний центр – Зарваниця.

Розколяда на парафії с.Хутір-Будилів
2018-01-28 22:09:06
28 січня на парафії с. Хутір-Будилів відбулась Розколяда. Перед початком дійства з вітальним словом до присутніх звернувся адміністратор храму о. Сергій Радченко. Після спільної молитви в храмі звучали найрозноманітніші колядки на прославу Божу.

Владика Василь (Івасюк) освятив іконостас у храмі с.Ліски
2018-01-28 17:05:00
28 січня на парафії в с.Ліски, що належить до Отинійського деканату відбулось освячення іконостасу. На запрошення адміністратора храму о. Андрія Гончаренка Архиєрейську Божественну Літургію та Чин освячення звершив єпископ Коломийський владика Василь (Івасюк).

Покаяння – це дерево життя, яке воскрешає багатьох духовно померлих”, - владика Василій (Івасюк) у неділю після Богоявлення.
2018-01-21 17:06:45
Сьогодні, в неділю після Богоявлення, кир Василій (Івасюк) очолив богослужіння в головному храмі єпархії.

Архиєрейське богослужіння у неділю після Богоявлення
2018-01-21 15:34:34
21 січня, у неділю після Богоявлення, єпарх Коломийський владика Василь (Івасюк) здійснив пастирський візит до парафії Святого Миколая Чудотворця, що в Коломиї.

Слово Предтечі й по сьогодні служить дороговказом у нашому житті”, - владика Василій (Івасюк)
2018-01-20 18:33:28
20 січня, у день свята собору Івана Хрестителя, правлячий архієрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) відвідав парафію Богоявлення Господнього, в м.Коломия.

Зі щедрівками до єпархії
2018-01-19 22:11:11
Сьогодні, 19 січня, до єпархіального управління з хорошим та піднесеним настроєм завітав хор Катедрального собору Преображення Христового, щоб защедрувати.

Владика Василь (Івасюк) здійснив Чин освячення води в Буковелі
2018-01-19 18:37:24
У день празника Богоявлення Господнього єпарх Коломийський здійснив Чин освячення води в гірськолижньому курорті “Буковель”.

Кожен, хто скуштує воду оцю стане чистим”, - владика Василь (Івасюк)
2018-01-19 13:48:06
Сьогодні парафіяни Катедрального собору Преображення Христового м.Коломиї урочисто відсвяткували Хрещення Господнє. З нагоди свята владика Василь (Івасюк) очолив богослужіння, які розпочались чином Великого повечіря з Литією.

У Навечір’я Богоявлення владика Василь (Івасюк) звершив святкове богослужіння та чин освячення води
2018-01-18 16:03:43
18 січня, у Навечір’я Богоявлення, владика Василь (Івасюк) молився в соборі Святого Архистратига Михаїла, що в м.Коломия. Єпископ очолив Великі Царські часи, після яких була відслужена Вечірня із Літургією Василія Великого.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди