Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Бути з Богом, любити ближнього – це творить особистість християнина…”

2007-07-03 19:16:46

Плекати в собі духовне життя, бути з Богом, любити ближнього – це творить особистість християнина і духовну особу”. Інтерв’ю із о. Михайлом Коржинським, якому невдовзі виповниться 95 років.

Отче Михайле, розкажіть будь-ласка про Ваше життя, як людини, що пронесла Христа у серці і вустах протягом такого важкого періоду для Церкви?

Не хочу багато розповідати про себе, оскільки вважаю, що це не є необхідністю. У червні цього року проминув сімдесят один рік від того Богом благословенного моменту, коли я отримав дар священства з рук Владики Івана Лятишевського. Цьому передувало моє навчання у Коломийській гімназії та чотири роки Станіславівської семінарії протягом 1932-1936 рр. Любов до Господа Бога з дитячих років мені приживили у сім’ї, зокрема батько, який був дяком на парохії с. Мала Кам’янка.

Розпочалося моє священиче служіння на парохії с. Васильківці Гусятинського р-ну, саме тут я відчув велику потребу жертвенного служіння для людей, для їхнього освячення у Бозі.Час підпілля загартував Вас як священика, що Ви особливо пам’ятаєте і бережете у своєму серці з того часу?

Моє перебування у концтаборах тривало шість років, і дуже добре пам’ятаю, що у 1951 році я зустрівся з Блаженної пам’яті Владикою Павлом Василиком, який тоді був ще дияконом і відбував ув’язнення у Кемеровській області. Важко згадувати ті часи переслідування, але промінь віри і надії не полишав і давав силу долати всілякі перешкоди. У 1956 році мене відпустили на волю, проте переслідування не дозволяли мати постійного пристановища. Ми молилися, використовували нагоди, щоби спільно відслужити Службу Божу. Відправи проходили по домівках людей великосяжної тоді Станіславівської єпархії. Співслужив я тоді і з Владикою Софроном Дмитерком, неодноразово зустрічався з Владикою Павлом Василиком, з яким я мав приятельські стосунки.

Чи можете Ви згадати і розповісти про свої семінарійні роки?

Пригадується мені момент із семінарійного життя, коли у семінарії відправляв Святу Літургію Блаженний Миколай Чернецький. Я тоді, як питомець духовного закладу, мав можливість прислуговувати біля Владики. Такі моменти життя укріпляли моє покликання, збагачували мою особу практичним прикладом християнського життя. Хочу також відзначити Блаженного Симеона Лукача, який тоді сповняв обов’язки духівника і старанно прищепляв любов до молитви, Церкви, багатостраждального українського народу. Виклади Владики Симеона із морального богослов’я мені пам’ятаються і досі.

Чи слідкуєте Всечесний Отче за суспільно-політичними подіями у нашій країні?

Так, у міру своїх можливостей: читаю газети, слухаю радіо, проте останнім часом маю проблеми зі слухом. Моє вболівання за Україну не зменшується з віком. Наш народ має усі перспективи жити краще, і вірю, що так воно буде.

Маючи священичий досвід, який складає сімдесят один рік, що би Ви Отче Михайле порадили молодим священикам та вірним?

Найперше хочу сказати і побажати, щоб як священики, так і вірні, гідно та належно сповняли обов’язки свого стану.

Плекати в собі духовне життя, бути з Богом, любити ближнього – це творить особистість християнина і духовну особу. Тільки з Богом можна долати та перемагати, творити добро і бути справді щасливим. Саме такі побажання адресую кожній людині.

Розмову вів о. д. Василь Перцович, прес-секретар Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ
Останні новини
356 pages

Парафіяни с.Назавизів здійснили різдвяне паломництво до святинь Тернопілля
2018-01-28 22:35:54
27 січня парафіяни с.Назавизів здійснили різдвяне паломництво до святинь Тернопілля. Однією із визначних святинь є духовний центр – Зарваниця.

Розколяда на парафії с.Хутір-Будилів
2018-01-28 22:09:06
28 січня на парафії с. Хутір-Будилів відбулась Розколяда. Перед початком дійства з вітальним словом до присутніх звернувся адміністратор храму о. Сергій Радченко. Після спільної молитви в храмі звучали найрозноманітніші колядки на прославу Божу.

Владика Василь (Івасюк) освятив іконостас у храмі с.Ліски
2018-01-28 17:05:00
28 січня на парафії в с.Ліски, що належить до Отинійського деканату відбулось освячення іконостасу. На запрошення адміністратора храму о. Андрія Гончаренка Архиєрейську Божественну Літургію та Чин освячення звершив єпископ Коломийський владика Василь (Івасюк).

Покаяння – це дерево життя, яке воскрешає багатьох духовно померлих”, - владика Василій (Івасюк) у неділю після Богоявлення.
2018-01-21 17:06:45
Сьогодні, в неділю після Богоявлення, кир Василій (Івасюк) очолив богослужіння в головному храмі єпархії.

Архиєрейське богослужіння у неділю після Богоявлення
2018-01-21 15:34:34
21 січня, у неділю після Богоявлення, єпарх Коломийський владика Василь (Івасюк) здійснив пастирський візит до парафії Святого Миколая Чудотворця, що в Коломиї.

Слово Предтечі й по сьогодні служить дороговказом у нашому житті”, - владика Василій (Івасюк)
2018-01-20 18:33:28
20 січня, у день свята собору Івана Хрестителя, правлячий архієрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) відвідав парафію Богоявлення Господнього, в м.Коломия.

Зі щедрівками до єпархії
2018-01-19 22:11:11
Сьогодні, 19 січня, до єпархіального управління з хорошим та піднесеним настроєм завітав хор Катедрального собору Преображення Христового, щоб защедрувати.

Владика Василь (Івасюк) здійснив Чин освячення води в Буковелі
2018-01-19 18:37:24
У день празника Богоявлення Господнього єпарх Коломийський здійснив Чин освячення води в гірськолижньому курорті “Буковель”.

Кожен, хто скуштує воду оцю стане чистим”, - владика Василь (Івасюк)
2018-01-19 13:48:06
Сьогодні парафіяни Катедрального собору Преображення Христового м.Коломиї урочисто відсвяткували Хрещення Господнє. З нагоди свята владика Василь (Івасюк) очолив богослужіння, які розпочались чином Великого повечіря з Литією.

У Навечір’я Богоявлення владика Василь (Івасюк) звершив святкове богослужіння та чин освячення води
2018-01-18 16:03:43
18 січня, у Навечір’я Богоявлення, владика Василь (Івасюк) молився в соборі Святого Архистратига Михаїла, що в м.Коломия. Єпископ очолив Великі Царські часи, після яких була відслужена Вечірня із Літургією Василія Великого.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди