У сиротинці Святого Миколая вшанували 199 річницю Тараса Шевченка

2013-03-05 11:54:03

У неділю, 3 березня 2013 року, за ініціативи Спілки літераторів Коломиї “Суцвіття” та колективу бібліотеки № 3 м. Коломиї у “Сиротинці” Святого Миколая по вулиці Січинського, відбувся культурно-мистецький захід присвячений 199-й річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Святковий захід розпочав Шевченковим словом учень 3-го класу ЗОШ І-ІІІ ст. м. Коломия Назарій Дем’янчук. Із життєвим та творчим шляхом поета-борця присутніх ознайомив працівник бібліотеки Рустам Аманкулов. Голова Спілки літераторів Коломиї “Суцвіття”, Зеновій Винничук, запрошуючи до слова господарів закладу, наголосив, що вшановуючи пам’ять Великого Українця - пророка нації Тараса, ми, українці, повинні впродовж 2013-2014 років читати твори поета, проводити літературно-мистецькі заходи, щоб гідно відзначити 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка.

Вихованці “Сиротинця”: Христина, Артем, Сніжана, Наталя, Світлана, Іванка, Таня, Наталя, Маруся, Івасик, Юлія щиро, емоційно декламували поезію Тараса Шевченка. Порадував слухачів піснею і поетичним словом знаний просвітянин, поет, Ігор Гінчицький. Підтримала духовну атмосферу заходу творча молодь “Горицвіт”(“Просвіта” молода): Уляна Гуцуляк, учениця 9 класу та Андрій Довганюк, учень 10 класу Воскресінцівської ЗОШ I-III ступенів. Звучало вагоме слово лауреата премії імені Василя Стефаника, Ярослава Руданця, поетеси Ганни Криштафович. З напутнім словом до молоді звернувся завідуючий бібліотекою № 3, Михайло Федорович Чавага. А завершальним акордом свята стали слова Великого Українця - Анатолія Погрібного, лауреата Шевченківської премії, видатного ученого, академіка, доктогра філологічних наук, публіциста і громадсько-політичного діяча (1942-2007), виголошені ним в Національному оперному театрі імені Тараса Шевченка 9 березня 2006 року.

Мова - це той рубіж, з якого ми ніколи не зійдемо”.

…українське громадянство не може терпіти ситуації за якої у нас, по суті окупований інформаційний простір - і телевізійний (особливо телевізійний), і книжковий, і газетно- журнальний, тієї ситуації, за якої замість національного мистецтва на перший план вийшла низькопробна іноземна, часто матюкомовна попса; ситуації, за якої замість повносилого, звичайно, вмілого, тактовного, але неухильного й невідступного утвердження української, державної, Шевченкової мови, ще й сьогодні зневаженої у багатьох краях України, усілякі об’єднані регіони, як і деякі, що особливо прикро, навіть нашоукраїнські… нав”язують нам офіційне двоязичіє. Воліють знати нашу реакцію на ці домагання? Що ж, вона однозначна: наша мова як єдина державна мова в Україні і на сьогодні, і на прийдешні часи - це той рубіж, з якого ми, українці…,ніколи, ні за яких обставин не зійдемо”.

…Скажіть, що в Україні будувати?” Насправді формула тут проста : мусимо будувати Україну як європейськи зорієнтовану, соціально зоієнтовану національну державу українського народу, у якій має бути добре всім, але в якій мусять неухильно, послідовно підтримуватися українські національні пріоритети - у політиці, економіці, культурі, мові. Це й буде Шевченкова Україна. Це й буде наша Україна. Слава Тарасові Шевченку! Слава Україні!”*.

*Книга “Життя і чин Анатолія Погрібного” Наукові розвідки, статті, спогади. Київ ВЦ ” Просвіта” 2011 с 5-6.

Зеновій Винничук, голова Спілки літераторів Коломиї “Суцвіття”, для прес-служби єпархії