Програма "ВІДКРИТА ЦЕРКВА". Розмова з Блаженнішим Святославом, Главою УГКЦ, про патріотизм

2016-08-25 15:12:32

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зазначив, що в усіх своїх думках та ідеях про патріотизм співставляє свої відчуття, розуміння з духом митрополита Шептицького.

Три запитання для осягнення єдності Церкви в Україні

2016-08-11 11:51:34

Останні дві колонки з-під мого пера, які були опубліковані в “Українській правді”, – це роздуми про єдність Церкви.

"Нерозлучна розлука". Свято Вознесіння Господнього

2016-06-08 18:51:58

Християнська віра в те, що Христос воскрес із мертвих нерозривно пов’язана з вірою в те, що Він вознісся на небо, де возсів праворуч Отця. Євангелист Лука описує нам цю подію двічі: наприкінці Євангелія і на початку книги Діянь.

За “екстремістську промову” священик Михайло Арсенич отримав канонічне попередження

2013-12-13 18:13:46

Сьогодні, 13 грудня 2013 року, до єпархіального управління Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, на виклик Адміністратора єпархії владики Василія (Івасюка), прибув священик Михайло Арсенич. Причиною стала сумнозвісна промова, яка викликала великий резонанс спочатку в мережі інтернет, а опісля у широкому колі громадськості.

Висловлюємо стурбованість тим фактом, що палку промову о. Арсенича виголошену 2010 року, було підмінено під виступ на Майдані Незалежності у грудні 2013 року. Рівночасно управління Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ не знімає відповідальності з священика Михайла Арсенича за промову, котра суперечить місії священика.

Дану подію було обговорено на засіданні Колегії єпархіальних радників Коломийсько-Чернівецької єпархії. У процесі дослідження було винесено декрет Про канонічне попередження від 13. 12. 2013 р., де говориться наступне:

На інтернет сайті You Tube від 6 грудня 2013 року було висвітлено відео радикально-агресивного виступу отця Михайла Арсенича у Коломиї. Дана промова була виголошена 15 жовтня 2010 року біля пам’ятника С. Бандери і звернена до вояків УПА. Проте, на превеликий жаль, в мережі інтернет даний виступ був охарактеризований як: “Палка промова до пастви” в м. Києві.

У висновку декрету на священика Михайла вирішено: “Наказуємо священику Михайлу Арсеничу ще раз перепросити тих, яким завдав моральної шкоди та подав згіршення, відбути місячне покаяння в монастирі Отців Студитів та утриматися від подібних публічних виступів на майбутнє. Якщо о. Михайло Арсенич повторить щось подібне, тоді ми будемо змушені діяти згідно з ККСЦ, щоб боронити правду і святу Церкву”.

У присутності колегії єпархіальних радників та Адміністратора єпархії о. Михайло розкаявся і попросив прощення у всіх, хто вважає себе ображеними цією промовою та пообіцяв молитися за них.

Автор: о. В. Перцович, прес-секретар єпархії