"Нерозлучна розлука". Свято Вознесіння Господнього

2016-06-08 18:51:58

Християнська віра в те, що Христос воскрес із мертвих нерозривно пов’язана з вірою в те, що Він вознісся на небо, де возсів праворуч Отця. Євангелист Лука описує нам цю подію двічі: наприкінці Євангелія і на початку книги Діянь.

Не закопуй свого таланту! Анонс нового випуску журналу "Слово"

2016-05-09 12:54:00

Часто, торкаючись теми талантів, ми думаємо про творчість музикантів, художників, письменників, співаків, про щось велике й геніальне, випускаючи з поля зору повсякденну творчість у приготуванні салату чи канапки, застелянні ліжка, догляданні за вазонами чи городом, водінні машини чи розказуванні казок.

Духовно-екологічні роздуми над п’ятим ділом милосердя щодо тіла і щодо душі ("недужому послужити" і "кривду терпеливо зносити")

2016-04-15 11:59:25

Недужому по-справжньому зможе послужити той, хто побачить у ньому страждаючого Христа. Кривду терпеливо зносити зуміє той, чий погляд буде зосереджений на Хресті Христовому – вияві безмежної милосердної Божої любові до свого створіння.

За “екстремістську промову” священик Михайло Арсенич отримав канонічне попередження

2013-12-13 18:13:46

Сьогодні, 13 грудня 2013 року, до єпархіального управління Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, на виклик Адміністратора єпархії владики Василія (Івасюка), прибув священик Михайло Арсенич. Причиною стала сумнозвісна промова, яка викликала великий резонанс спочатку в мережі інтернет, а опісля у широкому колі громадськості.

Висловлюємо стурбованість тим фактом, що палку промову о. Арсенича виголошену 2010 року, було підмінено під виступ на Майдані Незалежності у грудні 2013 року. Рівночасно управління Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ не знімає відповідальності з священика Михайла Арсенича за промову, котра суперечить місії священика.

Дану подію було обговорено на засіданні Колегії єпархіальних радників Коломийсько-Чернівецької єпархії. У процесі дослідження було винесено декрет Про канонічне попередження від 13. 12. 2013 р., де говориться наступне:

На інтернет сайті You Tube від 6 грудня 2013 року було висвітлено відео радикально-агресивного виступу отця Михайла Арсенича у Коломиї. Дана промова була виголошена 15 жовтня 2010 року біля пам’ятника С. Бандери і звернена до вояків УПА. Проте, на превеликий жаль, в мережі інтернет даний виступ був охарактеризований як: “Палка промова до пастви” в м. Києві.

У висновку декрету на священика Михайла вирішено: “Наказуємо священику Михайлу Арсеничу ще раз перепросити тих, яким завдав моральної шкоди та подав згіршення, відбути місячне покаяння в монастирі Отців Студитів та утриматися від подібних публічних виступів на майбутнє. Якщо о. Михайло Арсенич повторить щось подібне, тоді ми будемо змушені діяти згідно з ККСЦ, щоб боронити правду і святу Церкву”.

У присутності колегії єпархіальних радників та Адміністратора єпархії о. Михайло розкаявся і попросив прощення у всіх, хто вважає себе ображеними цією промовою та пообіцяв молитися за них.

Автор: о. В. Перцович, прес-секретар єпархії