Владика Василій (Івасюк) уділив перші ієрейські свячення

2014-02-25 17:41:07

23 лютого у парохії Святої Великомучениці Параскеви с. Фитьків, що на Надвірнянщині, Єпарх Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ владика Василій (Івасюк) уділив священичі свячення студенту Івано-Франківської духовної семінарії дияконові Миколі Григоруку. Це перші ієреські свячення, які уділив владика Василій з моменту призначення у Коломийсько-Чернівецькій єпархії.

У означеному храмі владику зустріли радісним передзвоном з місцевої дзвіниці. Урочиста громада на чолі з парохом о. Іваном Качанюком вже очікувала на прибуття свого Архієрея. У співслужінні численного духовенства Єпископ Василій очолив Божественну Літургію.

Владика Василій звернувся до присутніх з наукою на основі Євангельської притчі про Страшний суд. “Суть притчі полягає у тому, що не слід пасивно очікувати Божого суду. Людина покликана працювати та примножувати дари, які даровані їй Богом. Якщо ми уважно прислухаємося до слів Христових, тоді чітко почуємо необхідність виконувати справи милосердя”,- сказав Єпископ.

Центральною подією візиту Архієрея стало висвячення священика. Присутні віряни бачили, як кандидат до священства складає присягу. Слід відзначити, що нововисвячений священик прийняв служіння Богові у неодруженому стані, а це означає особливо велику посвяту себе Церкві. Всі з трепетом спостерігали за цією зворушливою дією.

Перше священиче благословення о. Микола уділив всьому духовенству і присутнім мирянам. На пам’ятку про священичі свячення всі отримали образки блаженних новомучеників УГКЦ XX ст.

Джерело: Прес-служба єпархії