Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Відійшов до вічності о. Зеновій Карась, Почесний громадянин м. Коломиї

2014-03-04 21:40:27

На 85 році життя відійшов до вічності о. Зиновій Карась, довголітній в’язень радянських таборів, активний громадський діяч, почесний член ТУМу ім. Тараса Шевченка “Просвіта”, а з 2004 року “За особистий внесок у культурологічну та просвітницьку, державотворчу роботу у справі відродження і утвердження української національної ідеї” йому присвоєно звання “Почесний громадянин м. Коломиї”.

Багато років життя о. Зиновій присвятив праці як редактор газети Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ «Християнський вісник». Невтомний і незламний патріот, який щиро, відкрито і жертовно любив Україну. Як людина високоосвічена і посідаюча великий життєвий досвід, о. Зиновій важко переживав байдужість і лукавство у побудові незалежної України, старався пробудити і залучити кожного до розбудови української нації. Постать о. Зиновія назавжди буде світлим прикладом любові до рідного краю.

Владика Василій (Івасюк) висловлює співчуття рідним і всій Коломийській громаді. Нехай Господь кріпить Вас перенести біль втрати. До слів співчуття приєднуються працівники єпархіального управління, священнослужителі та вірні Коломийсько-Чернівецької єпархії. Нехай Господь благословить, а душу спочилого ієрея Зиновія оселить у вічному блаженстві Царства Божого.

Вічная пам’ять!

Священичий парастас відбудеться 5 березня о 16.00 у катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї. У четвер, 6 березня, о 8.15 розпочнеться ієрейський похорон.

 

Біографічна довідка: Карась Зиновій, син Семена (9 березня 1929, с. Журів Рогатинського району Івано-Франківської обл.)

Редактор газети “Християнський вісник” Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, почесний член ТУМу ім. Тараса Шевченка, громадський діяч, почесний громадянин м. Коломиї.

Освіта: Рогатинське педучилище (1948), Станіславський учительський інститут (заочно 1954), Ленінградська Духовна Семінарія (заочно 1957). Працював вчителем с. Топорівці, с. Городниця, с. Вікно Городенківського району, с. Васючин на Рогатинщині. В 1954 р. Переїхав до родичів дружини, висланих в Казахстан. Висвячений на священика Митрополитом Алмаатинським і Казахстанським. Осів у Кустанаї.

Московський журнал “Юність” ч. 6. червень 1959 р., в статті Аскельрода під заголовком: “З хрестом і кастетом” повідомив про розкриття бандерівського підпілля в Казахстані, зв’язки якого сягали аж на західноукраїнські землі (Станіславщину), а з другого боку – залучали в лави підпільних борців самих казахів, нерідко з провідних працівників місцевої адміністрації.

В статті говориться про суд на о. Зиновієм, що, живучи в Кустанаї, організував там підпільні клітини бандерівців, які вели серед українського і казахського населення антибільшовицьку акцію. Отця Зиновія і його співробітника – казахського інженера Дучер Дея засуджено на кару довгорічної тюрми. (“Московські вбивці Бандери перед судом”, Мюнхен 1965, с. 13-14)

Зиновій Карась за націоналістичну пропаганду був засуджений до 10 р. ув’язнення і засланий в табори Озерлагу Іркутської обл., а згодом Дубравглагу в Мордовії. На сьогодні реабілітований.

Повернувшись в Коломию (1967) З. Карась працює в “Медтехніці”, де проявив себе як “знаючий свою справу спеціаліст, принциповий, вмілий організатор, чуйна, доброзичлива людина”. За довголітню працю по обслуговуванню медтехніки нагороджений 10-а грамотами (1969-1971, 1973, 1975, 1981, 1999).

Незважаючи на постійний нагляд КГБ, З. Карась від 1988 р. займається громадською діяльністю. В 1990 р. в “Червоному прапорі” опублікував першу статтю “Дещо з історії Української Греко-Католицької Церкви”, заснував “Християнський клуб” (1991), де виступав з лекціями і доповідями.

Донедавна, о. З. Карась редактор газети “Християнський вісник”, де постійно друкує свої статті, проповіді. За багатолітню художньо-публіцистичну діяльність та творчу майстерність нагороджений Верховним Архієпископом Києво-Галицьким Митрополитом Кардиналом Любомиром та Правлячим Архієреєм Коломийсько-Чернівецької єпархії Павлом Василиком 5-а грамотами (1994, 2000, 2002, 2003, 2004), а також почесною медаллю “Митрополит Андрей Шептицький”. Почесним знаком на честь 2000-ліття Різдва Христового “2000 літ” від Івано-Франківської облдержадміністрації.

“За визначний вклад у визволення України від колоніального рабства, встановленні та розбудові незалежної та суверенної держави”, з нагоди 50-річчя і 60-річчя Української Повстанської Армії Зиновій Карась Івано-Франківською облдержадміністрацією і обласною радою, виконкомом Коломийської міської ради народних депутатів та проводом Коломийської станиці Всеукраїнського братства ОУН-УПА Карпатського краю ім. Романа Шухевича (Тараса Чупринки) нагороджений 3-а грамотами і ювілейною медаллю “50-річчя УПА”.

“За високу громадську активність та великий внесок у відродження української держави, згуртування української нації, за подвижницьку просвітянську діяльність, обраний почесним членом ТУМу ім. Тараса Шевченка “Просвіта” і нагороджений 4-а дипломами, 3-а почесними грамотами Товариства “Просвіта” республіканського, обласного, міськрайонного рівня та медаллю всеукраїнського товариства “Просвіта” “Будівничий України”.

Як відомий публіцист, за співпрацю з “Вісником Коломиї”, З. Карась був нагороджений Івано-Франківською облдержадміністрацією і обласною радою 6-а почесними грамотами.

о. Зиновій Карась не тільки чудовий оратор, він написав сотні проповідей, промов, лекцій, доповідей, сценаріїв літературних вечорів: “60-річчя УПА”, “2000-ліття Різдва Господа і Спаса нашого Ісуса Христа”, “Іван Франко - великий учитель української нації”, “Життя і бойовий шлях генерала Романа Шухевича”, “Свято стрілецької пісні”, “Богдан-Нестор Лепкий”, “Свято державності 2004”, “Кардинал Патріарх Йосиф Сліпий” (1992), “Свято Січі”, “О. Олесь” (1994), “Борис Грінченко” (1988), перше свято Святого Миколая (1990). Сім свят, присвячених Тарасові Шевченкові та ін. Він автор ряду літературних творів: “Зв’язкова генерала” (драма на 4 дії), “Заповіт” (п’єса), “На Ягільницькому полі” (поема), “Перша зірка” (новела), “Чорне Різдво” (нарис), сценічна п’єса, присвячена Олені Телізі.

Як учасник самодіяльної народної чоловічої капели медпрацівників м. Коломиї, нагороджений дипломом лауреата і 2-а грамотами.

За активну участь у громадському житті, з нагоди 610-річчя с. Журів і співавторство у виданні книжки “Село Журів” (2001), Зиновій Карась - священик греко-католицької церкви м. Коломиї нагороджений грамотою (2004).

Відзначаючи заслуги о. З. Карася на Коломийщині, рішенням виконкому Коломийської міської ради 17 серпня 2004 р. “За особистий внесок у культурологічну та просвітницьку, державотворчу роботу у справі відродження і утвердження української національної ідеї” йому присвоєно звання “Почесний громадянин м. Коломиї” з врученням свідоцтва № 13 і пам’ятної медалі.

о. Зиновій Карась був основним ініціатором повернення Свято-Михайлівського храму в м. Коломиї в лоно УГКЦ.

Літ.:

Ярослав Марків, “Він мислить Вітчизною”, “Нація і держава”, с. Журів-Коломия 2001;

“Московські вбивці Бандери перед судом”, українське в-во в Мюнхені, 1965;

Михайло Томащук, “Запалала вогнем”, Коломия 2000;

Михайло Томащук, “Смертю смерть подолав”, Коломия 2002;

Михайло Томащук, “Спалах”, Коломия 2004.

“Почесні громадяни Коломиї”, “Всевідо”, 19.08.2004;

Тв.:

“Дещо з історії Української Греко-Католицької Церкви”, “Червоний прапор”, Коломия 1990;

8 статей про війни Богдана Хмельницького, “вісник Коломиї”, №74-83, 1998.

“Шевченко в казематах”, “Християнський вісник”, Коломия 1999.

“Перша зірка”, “Християнський вісник”, Коломия 1995.

“Чорне Різдво”, “Християнський вісник”, Коломия 1996.

Передмови до творів М. Томащука “Запалала вогнем” (2000), “Смертю смерть подолав” (2002), “Спалах” (2004).

“Відкритий лист Президентові Ющенку”, “Християнський вісник”, Коломия 2005.

“Як все починалося”, в: М. Томащук, “Спалах”, Коломия 2004.

Гандзяк Надія, м. Коломия

Останні новини
356 pages

Покаяння – це дерево життя, яке воскрешає багатьох духовно померлих”, - владика Василій (Івасюк) у неділю після Богоявлення.
2018-01-21 17:06:45
Сьогодні, в неділю після Богоявлення, кир Василій (Івасюк) очолив богослужіння в головному храмі єпархії.

Архиєрейське богослужіння у неділю після Богоявлення
2018-01-21 15:34:34
21 січня, у неділю після Богоявлення, єпарх Коломийський владика Василь (Івасюк) здійснив пастирський візит до парафії Святого Миколая Чудотворця, що в Коломиї.

Слово Предтечі й по сьогодні служить дороговказом у нашому житті”, - владика Василій (Івасюк)
2018-01-20 18:33:28
20 січня, у день свята собору Івана Хрестителя, правлячий архієрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) відвідав парафію Богоявлення Господнього, в м.Коломия.

Зі щедрівками до єпархії
2018-01-19 22:11:11
Сьогодні, 19 січня, до єпархіального управління з хорошим та піднесеним настроєм завітав хор Катедрального собору Преображення Христового, щоб защедрувати.

Владика Василь (Івасюк) здійснив Чин освячення води в Буковелі
2018-01-19 18:37:24
У день празника Богоявлення Господнього єпарх Коломийський здійснив Чин освячення води в гірськолижньому курорті “Буковель”.

Кожен, хто скуштує воду оцю стане чистим”, - владика Василь (Івасюк)
2018-01-19 13:48:06
Сьогодні парафіяни Катедрального собору Преображення Христового м.Коломиї урочисто відсвяткували Хрещення Господнє. З нагоди свята владика Василь (Івасюк) очолив богослужіння, які розпочались чином Великого повечіря з Литією.

У Навечір’я Богоявлення владика Василь (Івасюк) звершив святкове богослужіння та чин освячення води
2018-01-18 16:03:43
18 січня, у Навечір’я Богоявлення, владика Василь (Івасюк) молився в соборі Святого Архистратига Михаїла, що в м.Коломия. Єпископ очолив Великі Царські часи, після яких була відслужена Вечірня із Літургією Василія Великого.

Будинок нічного перебування”: як змінилося життя безпритульних
2018-01-17 16:04:14
Вони зраджені, залишені рідними й друзями на призволяще… Кожного дня люди позбавлені даху над головою намагаються жити, щоправда поза межами соціуму, який їх відкинув.

Для духовенства Коломийської єпархії провели тренінг “10 кроків парафіяльної громади до проекту”
2018-01-15 14:27:23
Сьогодні в приміщенні БФ “Карітасу Коломийської єпархії” розпочався тренінг “10 кроків парафіяльної громади до проекту” для духовенства єпархії.

У місті над Прутом лунала стоголоса коляда
2018-01-15 00:35:28
14 січня з благословення правлячого архиєрея Коломийської єпархії кир Василія (Івасюка) до Коломиї на цьорічний фестиваль вертепів “Різдво - час Божого милосердя” з’їхалось десять колективів.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-служба єпархії
  Речник
  о. Олег Гриців
  +380978131123
  Прес-секретар
  п. Діана Чавага
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  Канцелярія єпархії
  +380662002606
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com
  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди