У Тлумачі провели реколекції з мощами Фатімських Блаженних

2014-03-06 13:24:52

2-4 березня у Тлумачі в храмі Пресвятої Трійці відбулися великопосні реколекції. Духовні науки для місцевих вірян провели священики-реколектанти Іван Сеньків, Микола Гавриляк та брати Іван і Ростислав, які прибули з Тисменицького монастиря Святого Андрія Первозванного. За час реколекцій присутні мали можливість молитися перед мощами Фатімських Блаженних: Франциска Марто та Жасінти Марто.

Реколекційні науки почалися під час недільної Божественної Літургії, де о. Іван виголосив проповідь про глибоку сутність періоду Великого посту для очищення душ, а брат Ростислав ознайомив парафіян з життям трьох дітей-пастушків: Люсії Сантос, Жасінти Марто та Франциска Марто, яким з 13 травня по 13 жовтня 1917 року шість разів з’являлась Діва Марія.

Реколекційні науки проводили під час ранкових та вечірніх Богослужінь, наприкінці яких вділяли вірянам благословення мощами Фатімських Блаженних. Допомагали реколектантам місцеві священики: Михайло Халабарчук та Микола Притула. У неділю о 17 год. священики правили Службу за померлих із “Небесної сотні”, які віддали життя за волю та краще майбутнє нашої держави.

Духовні науки проводили також у школі, гімназії, коледжі та школі-інтернаті. Порушували теми духовної чистоти, святості, терпіння у несенні хреста земного, подружнього обов’язку та ролі батьків у християнському вихованні дітей.

4 березня на вечірньому Богослужінні о. мітрат Павло Дутчак, парох Тлумача, який ініціював проведення таких духовних наук, від себе та всіх парафіян, подякував отцям-монахам за їх служіння на реколекціях. Нагадаємо, що владика Василій (Івасюк) поблагословив на проведення днів духовної віднови у всіх парафіях Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ.

Довідка: Франциско Марто (1908-1919) та Жасінта Марто (1910-1920) народилися в с. Алжустрел фрегезії Фатіма. Вони були свідками об’явлення Ангела Миру (1916 р.) та Діви Марії (1917 р.). В жовтні 1918 року Франциско захворів на “іспанку” і через рік помер. 13 березня 1952 року його останки були перенесені до крипти Базиліки Діви Марії Вервиці Фатімської. Жасінту Марто 10 лютого 1920 р. прооперували у м. Лісабоні, що не принесло бажаного результату. Вона померла в лікарні 20 лютого 1920 року. Тіло Жасінти одягнули в біле плаття Першого Святого Причастя з блакитною стрічкою та помістили у відкритій труні в храмі Діви Марії Ангелів. 12 вересня 1935 року її останки було перенесено до Фатіми (поруч із Франциско). 13 травня 2000 року у Фатімі Жасінта та Франциско Марто були беатифіковані Папою Римським Іваном Павлом ІІ.

Уляна Гринишин для прес-служби єпархії