У Коломиї провели семінар про новітні релігійні рухи та секти

2014-06-25 18:32:06

Деделі більше зростає кількість сект і релігійних рухів, котрі при допомозі різного роду засобів маніпуляцій (соціотехнік, психотехнік), використовують людину та підпорядковують її собі.

25 червня Бюро новітніх релігійних рухів, що діє при Києво-Галицькому Верховному Архиєпископстві, в Катедральному Соборі Преображення Христового м. Коломиї провело для священиків Коломийсько-Чернівецької єпархії семінар на тему “Поняття та методи діяння новітніх релігійних рухів і сект”. На семінар прибув Правлячий архієрей Кир Василій (Івасюк) і близько 120 священиків.

Консультант Домініканського осередку інформації про нові релігійні рухи і секти (Краків, Польща) о. Григорій Клуз допоповів священикам про основні методи впливу, якими послуговуються сучасні “цілителі” та “рятівники” людини. Зокрема, основним знаряддям даних релігійних груп є маніпуляція та психоманіпуляція. Власне через психоманіпуляцію особи, що стали жертвами певної секти, тісно зв’язуються з нею, підпорядковуючи своє життя виключно їй. Цілями релігійних рухів та сект є духовне поневолення, підпорядкування особи, працювати для групи, передача власних або зароблених грошей для спільноти.

Священик Григорій навів декілька прикладів як можна оманливим споособом стати членом однією з таких груп. Дуже часто релігійні групи використувують у назвах свого руху всім нам відомі слова, котрі мають стосунок до правдивої католицької церкви.

Доповідач семінару п. Олег Паска через медіа-презентацію розповів про вплив і засоби маніпуляції людською свідомістю, що дозволяє схиляти людей до поставлених цілей, тобто людину використовують і вона стає жертвою.

На завершення була представлена медіа-презентація, під час якої були висвітлені впливи і засоби маніпуляції, що керують свідомістю дитини і тим самим формування в подальшому здорової особистості.

Всі присутні отримали додаткові матеріали з інформацією про надання допомоги потерпілим від діяльності сект і новітніх релігійних рухів. Єпарх склав подяку всім доповідачам і підкреслив необхідність таких зустрічей на майбутнє, щоб скласти практичні рекомендації для душпастирювання в умовах постійного зростання сект.

о. Олег Гриців для прес-служби єпархії