Понад триста паломників з Коломийсько-Чернівецької єпархії здійснили прощу до Гошева

2014-08-15 11:00:28

12-14 серпня вірні Коломийсько Чернівецької єпархії здійснили паломницьку пішу прощу до Ясної гори в Гошеві. Така традиційна проща вже відбувається вісімнадцять років поспіль. Цього року головними молитовними наміреннями прощі були: за мир і спокій в Україні та з нагоди 25-ліття виходу УГКЦ з підпілля.

Очолював прощу о. Іван Качанюк, декан Тисменичанський, а з ним співслужили прочанам ще четверо священиків та диякон. В прощі брали участь віряни з таких сіл: Вороненка, Ворохта, Татарів, Яблуниця, Микуличин, Чорні Ослави, Фитьків, Тарновиця, Пасічна, Вербівка та інші. Загалом в прощі взяли участь більше 300 паломників.

Проща розпочалася 12 серпня, де всі охочі приступили до Святої Тайни Сповіді в селі Фитьків. Опісля Божествення Літургія, молитва на добру дорогу та освячення свяченою водою. Загальна відстань прощі склала понад 100 кілометрів.

В перший день паломники традиційно зупиняються в селі Вербівка. Люди тут гостинно і з радістю з року в рік приймають, частують вечерею і приймають на ночівлю.

А зранку, 13 серпня, біля сільської каплиці всі паломники разом з парохом села Вербівка відправили молебень до Богородиці і вирушили в подорож знову. До прощі долучилися і вірні з цього села.

Другий день по кілометрах ніби легший, але перший день забирає левову частку сили” - зазначає Олеся, одна з прочанок. Найтяжчі по силі, але найприємніші для душі та серця є останні вісім кілометрів, бо на горизонті видніється вже храм, а до нього йти і йти.

Десь близько 20.00 ми досягли мети, ввійшли в храм, побачили чудотворну ікону Пресвятої Богородиці та склали свої молитви, подяки та прохання.

14 серпня, зранку о 8.00, була відслужена Божественна Літургія, яку очолив ігумен монастиря о. Дем’ян Кастран. У своїй проповіді священик сказав до паломників: “Ви, великі подвижникі, бо ви, як і ваші батьки, приходите до цієї Чудотворної ікони Гошівської. Яка сьогодні, як і колись, зцілює, благословляє та наповняє людей ласками та благословеннями”.

Опісля всі паломникі відслужили хресну дорогу, помолилися акафіст та молебень до Пресвятої Богородиці, а також з рук настоятеля монастиря згідно благословення Папи, отримали повний відпуст та були окроплені свяченою водою.

Повідомив учасник прощі Сергій Радченко для Прес-служби єпархії