Завершився архітектурний конкурс на кращий проект Пієти у Чернівцях

2014-08-18 18:03:44

Завершився архітектурний конкурс на кращий проект Пієти у Чернівцях

Сім відібраних робіт буде представлено у Чернівцях, у центрі культури “Вернісаж” (вул. І. Франка. 15) 20 серпня (середа) о 14. 30.

Проекти, що представлятимуться, виконані відомими художниками та скульпторами. Троє із них - із Києва, четверо - із Чернівців. Перед тим, як ці роботи зможуть оглядати журналісти та всі бажаючі, першими їх побачть члени журі, які і відберуть із семи - три роботи.

На 14.30. запрошуються журналісти, які зможуть теж оцінити дані проекти, а також отримати коментарі від голови Чернівецької організації Національної спілки художників України пана Ігоря Хілька та директора міського благодійного Фонду “Карітас Буковини” отця Валерія Сиротюка. Саме цей фонд є організатором проведення конкурсу.

21 серпня, о 15. 00, коли Чернівецька організація Національної спілки художників України відзначатиме у центрі культури “Вернісаж” 70-ліття з часу заснування, і буде оголошено три відібрані роботи на кращий проект Пієти у Чернівцях. Далі виставка буде відкрита для огляду, роботи ообговорюватимуться на громадських слуханнях.

Довідка

Архітектурний конкурс на кращий проект “Пієта” було оголошено у травні. Його освновне завдання - втілення кращої проектної пропозиції для увіковічення героїв Українського Майдану (“Небесної сотні”) та відновлення історичної і культурної пам’яті про чернівецький “Хрест Пієту”. Праобразом скульптурної композиції є знищена історична і культурна пам’ятка Буковини “Хрест Пієта” (1827-1923). Пам’ятник встановлюється на вічну пам’ять і честь героїв Українського Майдану.

Преміальний фонд:

Перша премія - 10 000 грн., друга премія - 8 000 грн., третя премія - 6 000 грн.