"Нерозлучна розлука". Свято Вознесіння Господнього

2016-06-08 18:51:58

Християнська віра в те, що Христос воскрес із мертвих нерозривно пов’язана з вірою в те, що Він вознісся на небо, де возсів праворуч Отця. Євангелист Лука описує нам цю подію двічі: наприкінці Євангелія і на початку книги Діянь.

Не закопуй свого таланту! Анонс нового випуску журналу "Слово"

2016-05-09 12:54:00

Часто, торкаючись теми талантів, ми думаємо про творчість музикантів, художників, письменників, співаків, про щось велике й геніальне, випускаючи з поля зору повсякденну творчість у приготуванні салату чи канапки, застелянні ліжка, догляданні за вазонами чи городом, водінні машини чи розказуванні казок.

Духовно-екологічні роздуми над п’ятим ділом милосердя щодо тіла і щодо душі ("недужому послужити" і "кривду терпеливо зносити")

2016-04-15 11:59:25

Недужому по-справжньому зможе послужити той, хто побачить у ньому страждаючого Христа. Кривду терпеливо зносити зуміє той, чий погляд буде зосереджений на Хресті Христовому – вияві безмежної милосердної Божої любові до свого створіння.

В Отинії освячено новий храм УГКЦ

2015-11-09 20:22:33

8 листопада в смт. Отинія, що на Коломийщині, освятили новозбудований храм Зіслання Святого Духа. Нова святиня у центральній частині селища вже стала духовною окрасою і своєю величчю постійно закликатиме отинійців та гостей до молитви і богоугодного життя.

Здійснити освячення святині, яку будували впродовж двадцяти років, прибули два архієреї УГКЦ: митрополит Івано-Франківський кир Володимир (Війтишин) та Правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецький кир Василій (Івасюк), які у співслужінні понад тридцяти священиків очолили Чин освячення храму та урочисту Божественну Літургію.

Преосвященних владик зустріли молоді парохіяни хлібом-сіллю та святковими привітаннями. Опісля у по вінці заповненому храмі духовенство розпочало урочисті відправи, які благословенним співом прикрасили семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії імені свящмуч. Йосафата.

Із проповіддю до присутніх звернувся владика Василій. “Подякуймо Богові за новозбудований храм Зіслання Святого Духа! Станьмо в ньому перед Божим обличчям і відчуймо себе вибраною дитиною! Більше пізнаваймо Господа, а також берімо приклад з наших славних попередників і мучеників за віру: світлої пам’яті владики Павла, владики Миколая, о. Павла - сотрудника храму в Отинії, а також тут присутнього свідка живої віри митрополита Володимира Війтишина, котрий відважно свідчив про живу віру українського народу на Красній площі у Москві. Ці люди доказали своїм життям вірність Церкві Христовій та українському народові “, - сказав єпарх.

Проповідник, основуючись на читанні недільного Євангелія, де Ісус вигнав з одержимого чоловіка легіон бісів, розповів, що у біснуватого замість одягу залишилось саме лахміття. І коли мешканці краю з цікавістю прийшли подивитися на оздоровленого, то побачили гарно одягнену людину, яка сидить у ногах Ісуса та при здоровому розумі. “Євангеліст Лука зауважує, що там не було нікого, крім самого Ісуса, хто б міг одягнути голого чоловіка. Справжню одежу дає тільки Бог - Творець. Ісус Христос силою своєї любові сьогодні знову одягає благодаттю і починає навчати людей у храмі, які сидять у стіп Спасителя”,- зазначає владика Василій.

Також святочна громада побачила дияконські свячення, які владика Василій уділив семінаристові Івано-Франківської духовної семінарії Ярославові Морикоту, а ще єпископ поблагословив диякона Романа Малярчука в протодиякони.

Парох храму о. мітрат Василь Мельничук подякував єпископам за благословення та освячення храму, а також всім, хто здійснив свій вклад у збудування святині.

Владика Василій нагородив о. Василя та відповідального за будівництво Василя Прокопія грамотами Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ. Вдячні парохіяни дякували своєму настоятелю за невтомну працю у будівництві храму та подарували золотий хрест з прикрасами. Перший заступник голови ОДА Олександр Левицький нагородив о. Василя медаллю першого ступеня “За заслуги перед Прикарпаттям”. З дарунками для Отинійської громади УГКЦ прибув і голова Коломийської РДА Любомир Глушков, а також інші благодійники.

На завершення усі присутні помолились духовним гімном “Боже великий, єдиний, нам Україну храни”.

Автор: о. В. Перцович, прес-секретар єпархії