Про Сімдесят третю сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ

2016-11-22 20:44:26

Під головуванням Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава 18-19 листопада 2016 року Божого в Патріаршому центрі у Львові відбулася Сімдесят третя сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви. У синодальних засіданнях брали участь усі чинні єпископи Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.
Перед початком синодальних засідань відбувся семінар із проблематики гендерної ідеології, який організував Богословський відділ Патріаршої курії УГКЦ під керівництвом Преосвященного владики Ярослава (Приріза). Головним доповідачем на семінарі була всесвітньо відома письменниця, соціолог пані Габріела Кубі з Німеччини. Автор книжок “Мій шлях до Марії ‒ силою цілющої віри” (1998), “Гаррі Поттер: Глобальний ривок в окультне язичництво” (2002), “Гендерна революція ‒ релятивізм у дії” (2006), “Одержавлення освіти: На шляху до нової гендер-людини” (2007), “Глобальна сексуальна революція: Руйнування свободи в ім’я свободи” (2012), “Гендер – нова ідеологія руйнує сім’ю” (2014) порушує проблемні питання сучасного суспільства і вказує вихід із них через навернення до християнських цінностей.

Головною темою цієї сесії Синоду Єпископів Верховного Архиєпископства була Сповідь та всі повʼязані з цим Святим Таїнством аспекти. Головним доповідачем по темі був Преосвященний владика Володимир (Ґруца). У представленні головної теми йому допомагали: отець Павло Дроздяк, пані Марія Цьомик і пан Богдан Трояновський. Після заслухання доповідей та предметного обговорення цієї теми Отці Синоду прийняли низку синодальних рішень покликаних покращити всі головні аспекти сповідництва.

У контексті опрацювання синодальних документів було розглянуто та затверджено Послання Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ стосовно загроз гендерної ідеології, яке підготовляла робоча група під керівництвом Преосвященного владики Ярослава (Приріза).

У розділі розгляду інших тем для обговорення було заслухано та схвалено звіт про проведення святого Року Божого милосердя у Києво-Галицькому Верховному Архиєпископстві УГКЦ, який склав Преосвященний владика Богдан (Дзюрах).

Синод уважно заслухав інформацію про діяльність Координаційної ради з питань душпастирства у критичних ситуаціях, який склав її голова – Преосвященний владика Богдан (Манишин).

Про діяльність комісій Верховного Архиєпископства та їхні плани діяльності на 2017 рік доповів отець Петро Рак, керівник Відділу церковних комісій. Про діяльність Комісії у справах молоді доповів отець Ростислав Пендюк, а про діяльність Комісії у справах мирян доповів отець Василь Білаш.

Члени Синоду заслухали інформацію про місію і діяльність Українського католицького університету, яку подав отець Юрій Саквук, викладач кафедри богослов’я філософсько-богословського факультету УКУ.

Про порядок встановлення належних оплат за судові витрати в трибуналах Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ доповів отець Степан Балагура, судовий вікарій Івано-Франківської архиєпархіїї УГКЦ.

У контексті підготовки до ювілейних відзначень у наступному році Преосвященний владика Василь (Тучапець) доповів про відзначення ювілеїв: 400-річчя реформування Василіанського чину; 380 років із дня смерті митр. Йосифа Веніямина Рутського та 150 років канонізації св. Йосафата Кунцевича. Про відзначення наступного року 125-річчя від дня народження ісповідника віри патріарха Йосифа доповів пан Олег Турій, проректор із наукової роботи Українського католицького університету.

Для належного вшанування 420-ліття Берестейської унії Синод постановив відправити 15 грудня 2016 року Божого в усіх катедральних храмах Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ подячні Літургії за дар єдності, з усильним молінням за єдність святих Божих Церков.

Про майбутнє відзначення 50-річчя віднови у Святому Дусі та про активізацію діяльності в нашій Церкві щодо духовного визволення і зцілення доповів Преосвященний владика Дмитро (Григорак).

У розділі економічного блоку питань про діяльність та успіхи Недержавного пенсійного фонду “Покрова” доповів новообраний голова Ради фонду - отець Роман Небожук.

Сімдесят четверту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести в січні 2017 року Божого.

Секретаріат Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископа