Кобзар на лінії вогню

2017-03-18 13:35:29

Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу

2017-03-18 13:10:33

Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст

2017-03-07 17:58:38

Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Великий піст – це слушний час змінити життя

2017-02-26 15:22:46

26 лютого у Сиропусну Неділю владика Василій (Івасюк), єпарх Коломийсько-Чернівецький УГКЦ, з архіпастирським візитом відвідав смт. Делятин. Центральною подією стало освячення нового престолу в місцевому храмі Пресвятої Тройці.

При зустрічі архієрея вітав настоятель храму та протосинкел єпархії о. Богдан Іванюк, який передав владиці ключі від святині.

На початку візиту єпарх здійснив освячення престолу, котрий було споруджено за пожертви парафіян храму.

Далі за новоосвяченим престолом владика Василій очолив Божественну Літургію, яку співслужили: о. мітрат Богдан Іванюк, а також о. Василь Юсько.

У світлі недільного Євангельського читання єпископ виголосив проповідь, де наголосив про те, що Сиропусна Неділя - це останній день, коли вживаються молочні продукти перед Великим постом. І продовжив: “Рівночасно Церква згадує у Неділю Прощення своїми молитвами подію вигнання перших людей з Раю. Причиною стало порушення заборони споживати плоди з дерева пізнання добра і зла. Адам і Єва згрішили, бо їхній розум затьмарився і після цього почалися докори сумління та порушився душевний спокій. Людям стало соромно і страшно через тісне поєднання з гріхом. Гріх настільки змінив душі людей, що вони почувши голос Бога, зі страху і сорому заховалися поміж деревами в Раю…

Великий піст – це слушний час змінити життя. Таїнство Сповіді допомагає зустрітися з милосердним Богом і повернути собі гідність Його дітей. І тому добра Сповідь вимагає виконання п’ять умов, а саме: іспит сумління, жаль за гріхи, щире і повне визнання гріхів, постанова виправитися і виконання покути. Пригадуємо, що не слід відкладати покаяння на пізніше, бо смерть приходить несподівано. У совісті відчуваємо докори сумління і все ж таки знаходимо тисячі аргументів, щоб сказати собі й Богові: “Ще не час сповідатися. Я ще не помираю!”. Таке відтягування дуже небезпечне, бо ставить під загрозу наше вічне спасіння. Практикуючі християни регулярно приступають до святої Сповіді і щоденно моляться про щасливу смерть.”

По закінченню Літургії архієрей привітав присутніх і побажав многих та благих літ. В свою чергу, протоієрей Богдан висловив слова вдячності всім жертводавцям, та всім парафіянам храму які вклали свою лепту в спорудженні престолу.

Далі у храмі ще раз помолились за кращу долю українського народу, а також за тих людей, котрі поклали своє життя за незалежність України.

Після молитви Боже Великий Єдиний відбувся чин Всепрощення, а на завершення архієрей уділив своє благословення через обряд мирування.

Джерело: Прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії