Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа

2017-03-29 21:19:04

Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа

2017-03-29 20:58:44

Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Великий піст – це слушний час змінити життя

2017-02-26 15:22:46

26 лютого у Сиропусну Неділю владика Василій (Івасюк), єпарх Коломийсько-Чернівецький УГКЦ, з архіпастирським візитом відвідав смт. Делятин. Центральною подією стало освячення нового престолу в місцевому храмі Пресвятої Тройці.

При зустрічі архієрея вітав настоятель храму та протосинкел єпархії о. Богдан Іванюк, який передав владиці ключі від святині.

На початку візиту єпарх здійснив освячення престолу, котрий було споруджено за пожертви парафіян храму.

Далі за новоосвяченим престолом владика Василій очолив Божественну Літургію, яку співслужили: о. мітрат Богдан Іванюк, а також о. Василь Юсько.

У світлі недільного Євангельського читання єпископ виголосив проповідь, де наголосив про те, що Сиропусна Неділя - це останній день, коли вживаються молочні продукти перед Великим постом. І продовжив: “Рівночасно Церква згадує у Неділю Прощення своїми молитвами подію вигнання перших людей з Раю. Причиною стало порушення заборони споживати плоди з дерева пізнання добра і зла. Адам і Єва згрішили, бо їхній розум затьмарився і після цього почалися докори сумління та порушився душевний спокій. Людям стало соромно і страшно через тісне поєднання з гріхом. Гріх настільки змінив душі людей, що вони почувши голос Бога, зі страху і сорому заховалися поміж деревами в Раю…

Великий піст – це слушний час змінити життя. Таїнство Сповіді допомагає зустрітися з милосердним Богом і повернути собі гідність Його дітей. І тому добра Сповідь вимагає виконання п’ять умов, а саме: іспит сумління, жаль за гріхи, щире і повне визнання гріхів, постанова виправитися і виконання покути. Пригадуємо, що не слід відкладати покаяння на пізніше, бо смерть приходить несподівано. У совісті відчуваємо докори сумління і все ж таки знаходимо тисячі аргументів, щоб сказати собі й Богові: “Ще не час сповідатися. Я ще не помираю!”. Таке відтягування дуже небезпечне, бо ставить під загрозу наше вічне спасіння. Практикуючі християни регулярно приступають до святої Сповіді і щоденно моляться про щасливу смерть.”

По закінченню Літургії архієрей привітав присутніх і побажав многих та благих літ. В свою чергу, протоієрей Богдан висловив слова вдячності всім жертводавцям, та всім парафіянам храму які вклали свою лепту в спорудженні престолу.

Далі у храмі ще раз помолились за кращу долю українського народу, а також за тих людей, котрі поклали своє життя за незалежність України.

Після молитви Боже Великий Єдиний відбувся чин Всепрощення, а на завершення архієрей уділив своє благословення через обряд мирування.

Джерело: Прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії