Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа

2017-03-29 21:19:04

Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа

2017-03-29 20:58:44

Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Місія Милосердя!

2017-03-06 18:29:15

Радісними подіями для мене розпочався новий рік. Задушевним спілкуванням у приємному товаристві та при домашньому затишку у яремчанських волонтерів. Повернувшись із передової і отримавши благословення владики Василія, я поїхав у край, де шумлять водоспади.

Тут, ще від початку Майдану віряни УГКЦ Коломийсько-Чернівецької єпархії на малій батьківщині нашого владики Василія Івасюка, що у м. Яремче, об’єднавшись у волонтерську організацію “Борщик Дорянський” вже третій рік несуть активне служіння любові та милосердя, не втрачаючи ані віри у перемогу, ані запалу до спільної боротьби. Вони готують смачні домашні страви: борщик, зупка, вареники та ряд інших смаколиків, передаючи їх у найгарячіші точки українським воїнам на фронті. Тож мені було надзвичайно приємно, коли перед святом Миколая я отримав запрошення провести спільну молитву із цією карпатською спільнотою милосердя.

Відразу потрапив у атмосферу родинного затишку, гомінка робоча обстановка та колоритна карпатська говірка. Ці хазяйновиті люди, серед яких навіть діти, поважно, але водночас професійно готують вареники, пакують сухі борщі та інші смаколики. Однак, це не заготівля карпатських продуктів на зиму, а чергова передача нашим воїнам на фронт. Навіть я та о. Петро мали унікальну можливість взяти участь у своєрідних “фронтових вечорницях”, допомагаючи пакувати продукти. Опісля спільно відмовили “Вервицю Перемоги” перед іконою “Богородиця Єднання”, поділившись духом боротьби, що привезли від воїнів зі східного фронту.

Водночас заручилися підтримкою як духом, так і чином із дзвінкоголосих Карпат. Після духовно-патріотичних виховних розмов, всі присутні приступають до єлеопомазання та прикладаються до ікони, єднаючись серцем, чином та духом зі всіма, хто боровся і бореться за свободу українського народу. Далі спільна вечеря, що символізує єдність та моноліт українського роду.

А вже наступного дня Яремчанська волонтерська організація “Борщик Дорянський” у співпраці із фронтовою капеланією “Шлях Єднання” та братською підтримкою Благодійного Фонду “МиР і Ко” Мирослава Гая , відправляє 95-й бригаді ЗСУ, яка знаходиться на передових позиціях, чергову передачу з понад 100 літрами вареників. Сухих борщів та інших смаколиків “Фронтова капеланія Шлях Єднання” роздає вже на передових позиціях Мар’їнки.

Воїни ОТР УДА “ВОЛИНЬ”, 92-бр. ЗСУ та ряд бійців на передових блокпостах смакують приготовлені у сивочолих Карпатах, за особливим рецептом, під нашіптування гірських водоспадів такі очікувані домашні гостинці.

В березні знову чергова передача на передові позиції, де в нелегких фронтових буднях наші воїни мають можливість відчути іскорку домашнього тепла.
Воістинно: “В єдності сила народу”, бо тільки тоді ми направду непереможні!

Автор: о. Микола Мединський, для Прес-служби єпархії