Кобзар на лінії вогню

2017-03-18 13:35:29

Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу

2017-03-18 13:10:33

Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст

2017-03-07 17:58:38

Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Місія Милосердя!

2017-03-06 18:29:15

Радісними подіями для мене розпочався новий рік. Задушевним спілкуванням у приємному товаристві та при домашньому затишку у яремчанських волонтерів. Повернувшись із передової і отримавши благословення владики Василія, я поїхав у край, де шумлять водоспади.

Тут, ще від початку Майдану віряни УГКЦ Коломийсько-Чернівецької єпархії на малій батьківщині нашого владики Василія Івасюка, що у м. Яремче, об’єднавшись у волонтерську організацію “Борщик Дорянський” вже третій рік несуть активне служіння любові та милосердя, не втрачаючи ані віри у перемогу, ані запалу до спільної боротьби. Вони готують смачні домашні страви: борщик, зупка, вареники та ряд інших смаколиків, передаючи їх у найгарячіші точки українським воїнам на фронті. Тож мені було надзвичайно приємно, коли перед святом Миколая я отримав запрошення провести спільну молитву із цією карпатською спільнотою милосердя.

Відразу потрапив у атмосферу родинного затишку, гомінка робоча обстановка та колоритна карпатська говірка. Ці хазяйновиті люди, серед яких навіть діти, поважно, але водночас професійно готують вареники, пакують сухі борщі та інші смаколики. Однак, це не заготівля карпатських продуктів на зиму, а чергова передача нашим воїнам на фронт. Навіть я та о. Петро мали унікальну можливість взяти участь у своєрідних “фронтових вечорницях”, допомагаючи пакувати продукти. Опісля спільно відмовили “Вервицю Перемоги” перед іконою “Богородиця Єднання”, поділившись духом боротьби, що привезли від воїнів зі східного фронту.

Водночас заручилися підтримкою як духом, так і чином із дзвінкоголосих Карпат. Після духовно-патріотичних виховних розмов, всі присутні приступають до єлеопомазання та прикладаються до ікони, єднаючись серцем, чином та духом зі всіма, хто боровся і бореться за свободу українського народу. Далі спільна вечеря, що символізує єдність та моноліт українського роду.

А вже наступного дня Яремчанська волонтерська організація “Борщик Дорянський” у співпраці із фронтовою капеланією “Шлях Єднання” та братською підтримкою Благодійного Фонду “МиР і Ко” Мирослава Гая , відправляє 95-й бригаді ЗСУ, яка знаходиться на передових позиціях, чергову передачу з понад 100 літрами вареників. Сухих борщів та інших смаколиків “Фронтова капеланія Шлях Єднання” роздає вже на передових позиціях Мар’їнки.

Воїни ОТР УДА “ВОЛИНЬ”, 92-бр. ЗСУ та ряд бійців на передових блокпостах смакують приготовлені у сивочолих Карпатах, за особливим рецептом, під нашіптування гірських водоспадів такі очікувані домашні гостинці.

В березні знову чергова передача на передові позиції, де в нелегких фронтових буднях наші воїни мають можливість відчути іскорку домашнього тепла.
Воістинно: “В єдності сила народу”, бо тільки тоді ми направду непереможні!

Автор: о. Микола Мединський, для Прес-служби єпархії