Сім ознак справжнього посту

2017-03-07 18:08:38

Отець Олег Федоренко, відомий проповідник із Згромадження отців салезіан св. Івана Боско, у програмі “Відкрита Церква. Діалоги” на “Живому ТБ” розповів, яким є справжній піст.

- Під час посту батьки можуть виховувати дітей. Скажімо, заохочувати їсти менше солодощів.

- У пості вірних заохочується до стримання від вживання м’яса. Однак хворій особі ніхто не може заборонити споживати те, що їй призначив їсти дієтолог, лікар.

- Не потрібно робити культу з посту. Хтось може бути на всіх пісних богослужіннях, але, скажімо, за весь піст не зателефонувати своїм батькам. Тоді що це за благочестя?

- Піст повинен пом’якшити серце на покаяння, а не бути олімпійським змаганням – стриматися від м’яса.

- Піст не робить чудес, а є одним із засобів укріплення духу.

- Люди в пості можуть ставити перед собою певні завдання.

- Піст – найкращий час для того, щоб зробити ревізію і зрозуміти, що ми маємо змінити у своєму ставленні до Бога.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ