Кобзар на лінії вогню

2017-03-18 13:35:29

Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу

2017-03-18 13:10:33

Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст

2017-03-07 17:58:38

Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Сім ознак справжнього посту

2017-03-07 18:08:38

Отець Олег Федоренко, відомий проповідник із Згромадження отців салезіан св. Івана Боско, у програмі “Відкрита Церква. Діалоги” на “Живому ТБ” розповів, яким є справжній піст.

- Під час посту батьки можуть виховувати дітей. Скажімо, заохочувати їсти менше солодощів.

- У пості вірних заохочується до стримання від вживання м’яса. Однак хворій особі ніхто не може заборонити споживати те, що їй призначив їсти дієтолог, лікар.

- Не потрібно робити культу з посту. Хтось може бути на всіх пісних богослужіннях, але, скажімо, за весь піст не зателефонувати своїм батькам. Тоді що це за благочестя?

- Піст повинен пом’якшити серце на покаяння, а не бути олімпійським змаганням – стриматися від м’яса.

- Піст не робить чудес, а є одним із засобів укріплення духу.

- Люди в пості можуть ставити перед собою певні завдання.

- Піст – найкращий час для того, щоб зробити ревізію і зрозуміти, що ми маємо змінити у своєму ставленні до Бога.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ