Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа

2017-03-29 21:19:04

Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа

2017-03-29 20:58:44

Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Шевченка в нас не тільки вичають - ним живуть”

2017-03-09 20:30:33

9 березня в Сопові біля пам’ятника-погруддя Тараса Шевченка відбулася панахида та урочистості до 203-ї річниці з дня народження Кобзаря. На урочистому заході були присутні учні школи, вчителі, хористи та жителі села. Розпочали з поминальної панахиди, яку відслужив о.Іван Шинкарук.

Звучали цього дня й невирущі рядки Шевченкових слів з дитячих уст. Пісні на слова Тараса Шевченка виконував Народний аматорський хор будинку культури с.Сопова “Родимий край”(керівник Ігор Лазарук) та Дитячий зразковий фольклорний колектив “Писанка” (керівник Олег Ковальов).

До присутніх звернувся староста Сопова Роман Федюк, який розповів про маловідомі сторінки життя Тараса Шевченка, підкресливши, що крізь віки його слова не втрачають актуальності. Це освячені ножі, які болять народові, як рани.

Словами поетеси Ліни Костенко: “Кобзарю, знаєш, нелегка епоха оцей двадцятий невгамонний вік.” продовжив розповідь вчитель української мови та літератури Тимчук Борис Васильович.

Світанкової пори 1814р. в Україну приходить великий день - народження Тараса Шевченка. Це щасливе знамення долі, що початок весни і день уродин Кобзаря зійшлися в часі, коли земля прокидається від морозів і збирає сили для розквіту, бо як весна несе оновлення буття, так син України Тарас Шевченко відроджує націю. Священний для нас сьогодні цей день, який українці несуть через літа, він дає прозріння і сяйвом любові освітлює дорогу у віки. Народ знає, що забути цей день - означає втратити своє серце.

У день великого свята українців, 9 березня, ми зібралися дружньою родиною, щоб вшанувати пам’ять Тараса Шевченка - поета, художника, мислителя і пророка, якого по праву називають вершиною українського родового дерева. Його творчість давно стала невмирущою і важливою частинкою духовного єства українського народу.

Стоїмо перед Шевченком, як перед мудрістю віків, що бережуть у сховку вічності велику тайну. А в цій тайні нам явне тільки одне: ми будемо на землі як нація, доки жива Шевченкова душа в Україні.

Шевченка в нас не тільки вичають - ним живуть, у нього черпають сили й надії. Колись послав він нам свої невмирущі заповіти і серед них: “Свою Україну любіть. Любіть її… во врем’я люте. В остатню, тяжкую мінуту. За неї Господа моліть.”

Шануймо і плекаймо його слова у власному серці, адже: “Шевченко — наш. Він — для усіх століть. Візьміть його вогню, хоч крихітку візьміть, І вас вже не поставлять на коліна.”“

Автор: Діана Чавага для Прес-служби єпархії