Кобзар на лінії вогню

2017-03-18 13:35:29

Борітеся- поборите! Вам Бог помагає!”, - крізь віки лунають до нас слова великого Кобзаря, надихаючи на боротьбу за торжество Божої правди на нашій землі цілі покоління українського народу.

Від Крут до Донбасу

2017-03-18 13:10:33

Жертовний приклад героїв минулої доби став плідним ґрунтом на котрому відроджується дух борців за свободу в наші дні. Як говорив великий Кобзар: “Не вмирає душа наша, не вмирає Воля!”

Що можна і що не можна їсти в піст

2017-03-07 17:58:38

Більшість християн знає, що у піст не можна їсти м’яса. Та це не зовсім точне визначення. Виявляється, за деякими винятками більшу частину тижня під час Великого посту Українська Греко-Католицька Церква їсти м’ясо… дозволяє. То як тоді правильно постити? Розповідає о. Андрій Стадницький, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ.

Шевченка в нас не тільки вичають - ним живуть”

2017-03-09 20:30:33

9 березня в Сопові біля пам’ятника-погруддя Тараса Шевченка відбулася панахида та урочистості до 203-ї річниці з дня народження Кобзаря. На урочистому заході були присутні учні школи, вчителі, хористи та жителі села. Розпочали з поминальної панахиди, яку відслужив о.Іван Шинкарук.

Звучали цього дня й невирущі рядки Шевченкових слів з дитячих уст. Пісні на слова Тараса Шевченка виконував Народний аматорський хор будинку культури с.Сопова “Родимий край”(керівник Ігор Лазарук) та Дитячий зразковий фольклорний колектив “Писанка” (керівник Олег Ковальов).

До присутніх звернувся староста Сопова Роман Федюк, який розповів про маловідомі сторінки життя Тараса Шевченка, підкресливши, що крізь віки його слова не втрачають актуальності. Це освячені ножі, які болять народові, як рани.

Словами поетеси Ліни Костенко: “Кобзарю, знаєш, нелегка епоха оцей двадцятий невгамонний вік.” продовжив розповідь вчитель української мови та літератури Тимчук Борис Васильович.

Світанкової пори 1814р. в Україну приходить великий день - народження Тараса Шевченка. Це щасливе знамення долі, що початок весни і день уродин Кобзаря зійшлися в часі, коли земля прокидається від морозів і збирає сили для розквіту, бо як весна несе оновлення буття, так син України Тарас Шевченко відроджує націю. Священний для нас сьогодні цей день, який українці несуть через літа, він дає прозріння і сяйвом любові освітлює дорогу у віки. Народ знає, що забути цей день - означає втратити своє серце.

У день великого свята українців, 9 березня, ми зібралися дружньою родиною, щоб вшанувати пам’ять Тараса Шевченка - поета, художника, мислителя і пророка, якого по праву називають вершиною українського родового дерева. Його творчість давно стала невмирущою і важливою частинкою духовного єства українського народу.

Стоїмо перед Шевченком, як перед мудрістю віків, що бережуть у сховку вічності велику тайну. А в цій тайні нам явне тільки одне: ми будемо на землі як нація, доки жива Шевченкова душа в Україні.

Шевченка в нас не тільки вичають - ним живуть, у нього черпають сили й надії. Колись послав він нам свої невмирущі заповіти і серед них: “Свою Україну любіть. Любіть її… во врем’я люте. В остатню, тяжкую мінуту. За неї Господа моліть.”

Шануймо і плекаймо його слова у власному серці, адже: “Шевченко — наш. Він — для усіх століть. Візьміть його вогню, хоч крихітку візьміть, І вас вже не поставлять на коліна.”“

Автор: Діана Чавага для Прес-служби єпархії