Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа

2017-03-29 21:19:04

Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа

2017-03-29 20:58:44

Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

День пам’яті абортованих дітей

2017-03-11 12:02:28

Згідно з Постановами Сорок шостої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, яка відбулася 13-14 вересня 2009 року у Львів-Брюховичі, було затверджено “Програму протидії абортам в Україні”. Серед заходів, передбачених програмою, встановлений в УГКЦ День пам’яті абортованих дітей. Цей день відзначається щороку в другу суботу Великого посту. Цього року цей день припадає на 11 березня.

Рекомендовані заходи душпастирям

щодо відзначення Дня пам’яті абортованих дітей

А. У другу неділю Великого посту, оскільки цього дня у храмах є більше людей, на Божественній Літургії виголосити тематичну проповідь, яка буде присвячена “Захисту та цінності людського життя від моменту зачаття до природної смерті та необхідності перепрошення за вбивство ненароджених дітей”;

Б. Включити два прохання в сугубу єктенію у другу неділю Великого посту:

Текст двох прохань, які треба включити в сугубу єктенію:

“Ще молимось, Господи, за дітей, навмисно вбитих у лоні матері, а також за тих, що стали жертвами людських діянь та експериментів, і загинули, не прийнявши Тайни Хрещення. Ти сам охрести їх, Господи, в морі щедрот Твоїх і не позбав їх Твого Божого світла та Царства Небесного.”

“Господи Боже, Спасіння слуг Твоїх, Ти не хочеш смерти грішника, але щоб він навернувся і жив. Сам і нині змилосердися над слугами Твоїми – матерями та батьками, з волі яких було допущено аборт, та всіма тими, хто причетний до гріха навмисного дітовбивства. Подай їм ласку покаяння, прощення та примири їх зі Святою Твоєю Церквою.”

В. Після Божественної Літургії спільно із вірними помолитися за абортованих дітей та за припинення абортів:

Молитва за абортованих дітей

Небесний Отче, Ти дав нам дар свободи, щоб ми любили і ходили Твоїми дорогами і за Твоїми заповідями. Деякі батьки роблять вибір надуживати цією свободою, знищуючи дар життя, який Ти дав їхнім нащадкам. Просимо, прости тим, хто нищить людське життя, абортуючи ненароджених дітей. Дай цим ненародженим дітям можливість насолоджуватись Тобою у вічності, якщо це згідне з Твоїми постановами. Допоможи мені бути солідарним з Твоїми малими, пам’ятаючи в серці про Твої слова: “Усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших — ви мені зробили” (Мт. 25:40). Тому дозволь мені сьогодні, Отче, духовно усиновити ненароджену дитину і жертвувати свої молитви, працю, радощі й страждання за цю малу дитинку, щоб вона могла народитися і жити для Твоєї більшої слави. Ми молимося про це в імя Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Молитва за припинення абортів

Господи Боже, я дякую Тобі сьогодні за дар мого життя і за життя всіх моїх братів та сестер. Знаю, що ніщо так не нищить життя, як аборти. Сьогодні я радію, що Ти знищив смерть через воскресіння Твого Сина. Я готовий зробити все, що від мене залежить, щоб припинити аборти. Сьогодні я посвячуюся ніколи не мовчати, ніколи не бути пасивним, ніколи не забувати про ненароджених. Я посвячуюся бути активним у русі “За життя” і ніколи не припиняти захищати життя, поки мої брати і сестри не будуть у безпеці, а наш народ не стане знову народом зі свободою і справедливістю не лише для деяких, але для всіх. Амінь.

Джерело: Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я