Блаженніший Любомир у ВРУ: “Наслідуймо тих, хто взявся за Велику справу - відбудову Української Держави …”

2017-03-18 13:01:44

Ми сьогодні відзначаємо подію, яка відбулася в Україні, у Києві, сто років тому. Хочу згадати не тільки цю подію, а й людей, які брали в ній участь. Згадаймо наших батьків і матерів, які були в той день і час разом із відповідальними людьми й почали Велику справу – відбудову Української Держави.

Про це сказав Блаженніший Любомир, Архиєпископ-емерит УГКЦ, 17 березня на Урочистому засіданні Парламенту з нагоди 100-ліття Української революції 1917–1921 років.

За словами промовця, історія, як розвивалася ця Велика справа, – складна: “Були дуже гарні, світлі моменти. Одначе не бракувало й трагічного… бо ця наша Велика справа мусіла пройти через горнило двох світових воєн, різних окупацій і переслідувань”. Проте, на думку Блаженнішого Любомира, ми набралися досвіду: “Ми навчилися, що не можна вважати ідеалом нагромадження матеріальних благ, чи з боку поодиноких осіб, чи родин, чи громадян, чи політичних груп… Це руйнує Велику справу”. За словами архиєрея, ми зрозуміли, що політична діяльність – це одне з високих жертовних служінь. “Особа, якій народ довіряє свою долю, мусить дуже серйозно сприймати своє покликання, – вів він далі. – Вона повинна вбачати в інших людях Божі сотворіння, особистості, котрим надано гідність, свободу, – вона мусить усвідомити, що проблеми і потреби людей вимагають справедливого і глибокого розв’язку. Кожен громадянин нашої держави повинен почуватися захищеним, бажаним, аби ми всі могли осягнути той стан – суспільне благо”.

На його переконання, цей досвід ми набули і продовжуємо набувати, тому є надія, що Велика справа здійсниться. Наприкінці свого слова до депутатів ВРУ Архиєпископ-емерит УГКЦ висловив переконання: якщо ми всі з Божою допомогою старатимемося наслідувати тих, хто колись розпочав Велику справу, і доведемо її до завершення, то кожен із нас буде почуватися щасливим у власній державі.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ