Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа

2017-03-29 21:19:04

Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа

2017-03-29 20:58:44

Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

У Квітну неділю владика Василій (Івасюк) очолив Божественну Літургію в катедральному соборі Преображення Христового

2017-04-09 16:57:42

У Квітну неділю, 9 квітня, владика Василій (Івасюк) очолив Божественну Літургію в катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї. Опісля єпарх здійснив освячення галузок верби, що є символом великого християнського свята – Входу Господнього в Єрусалим.

Адміністратор Катедрального собору о. Володимир Білослудцев зачитав послання Глави УГКЦ до молоді, яке Блаженніший Святослав доручив зачитати вірним після кожної Божественної Літургії у Квітну неділю, 9 квітня цього року. Предстоятель Церкви усвоєму зверненні до молодих вірян найперше закликає: “…Погляньмо сьогодні на себе. Ми часто нарікаємо, особливо на нове, незнане, чіпляємося за старі схеми, ховаємося в зручних рамках нашого життя, боїмося щось змінити. Дбаючи про зону власного комфорту, перешкоджаємо життю і оновленню. Будучи молодими за віком, ми часто шкодуємо за минулим і поводимося як “старі за духом”, відчужуючись від всього довколишнього світу, замість його змінювати, боїмося нового, замість його пізнавати, і нарікаємо на все, що нас провокує жити в повноті та зростати.

Не нарікаймо на наші негаразди, бо можемо їх побороти. Не нарікаймо, а працюймо, прислухаючись до слів праведного митрополита Андрея Шептицького: “Не зривами одної хвилини, лише безупинними зусиллями та жертвами аж до крові рухається народ. І легше часами кров пролити в одній хвилині ентузіазму, чим довгі літа з трудом сповняти обов’язки і переносити спекоту дня, і жар сонця, і злобу людей і ненависть ворогів, і відсутність довір’я своїх, і недостачу допомоги від найближчих, і серед такої праці аж до кінця виконувати своє завдання, не чекаючи лаврів ще до перемоги ані нагороди ще перед заслугою”.

По завершенню Відправи єпископ Василій побажав многоліття Франциску Папі Римськомому, Блаженнішому Патріарху Святославу та Преосвященішому митрополитові Володимиру.

На церковному подвір’ї єпископ здійснив освячення вербових галузок, які символізують те оливне віття, яким вітали Ісуса при в’їзді в Єрусалим. Владика нагадав присутнім про потребу приготування душі до свята Великодня, а також про належну поведінку в часі Страсного тижня.

Джерело: Прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії