Хресна дорога для дітей у Катедральному Соборі Преображення Христового

2017-04-12 22:16:43

Пустіть дітей! Не бороніть їм приходити до мене,
бо таких Царство Небесне”
(Мт. 19:13)

Тривають дні Великого посту… Час молитви та покаяння, час богослужінь, що спонукають до глибоких роздумів над терпінням Ісуса Христа, час Хресної дороги. Нещодавно вчитель 3-В класу Коломийської СШ І-ІІІ ст. № 1 ім. В. Стефаника Елла Богданівна Неміш організувала та провела Хресну дорогу для дітей та їхніх батьків у Катедральному Соборі Преображення Христового та в актовій залі школи Стефаника.

На початку Хресної дороги Елла Богданівна звернулась до учнів, батьків та всіх присутніх: “Мої найдорожчі учні, сподіваюся, що вам і вашим рідним буде цікаво послухати розмову мами зі своїми дітьми, які йдуть стаціями Хресної дороги Ісуса Христа. Вже час надходить запалити свічку. Будьте чемні, мої маленькі діти, покиньте забави, Ісус вже чекає на кожного з нас! Подякуймо Богу за щоденні ласки, за друзів та родину, за Україну! Хай завжди любов панує в наших серцях!” 36 учнів 3-В класу читали віршовану Хресну дорогу, співали пісні, прославляли Господа.

Після кожної стації Хресної дороги линув чудовий дитячий спів: “О Ісусе, тихий і покірний, вчини моє серце подібним до Твого”. Також звучали пісні “Як шукати маю Бога”, “Покинуте немовля”, “Щедрі ласки” у виконанні учениць 3-В класу Надії Волощук, Іванни Кіцелюк та Оксани Романюк. Як символ страждань Ісуса, посередині храму стояв Хрест Господній, який після кожної стації діти прикрашали квітами, адже після страждань Христос воскрес і подарував воскресіння кожній людині. Очі дітей та всіх присутніх “припали” до невеличкого дерев’яного Хреста Господнього в очікуванні неминучості трагічних подій та справжнього дива, яке вже понад дві тисячі років звершується на нашій землі.

Розважання вчителя та учнів стали справжньою духовною поживою в час Великого посту. Вчитель 3-В класу Елла Богданівна Неміш своїм прикладом показує учням, як потрібно застосовувати релігійну практику в житті, спрямовує їх у християнському напрямку, навчає учнів моральних чеснот, втілює ідеї відомого греко-католицького священика ХІХ ст., галицького педагога, культурного діяча отця Юліана Дзеровича, зокрема ідею синтезу авторитету і свободи у вихованні дітей і молоді, ідею активної школи, ідею виховання згідно з християнськими моральними цінностями.

Парафіяни та священнослужителі Катедрального Собору Преображення Христового, учні, вчителі та дирекція Коломийської СШ І-ІІІ ст. № 1 ім. В. Стефаника, студенти та викладачі Коломийського навчально-наукового інституту, батьки висловлюють щиру подяку вчителю Еллі Богданівні Неміш та учням 3-В класу за організацію та проведення Хресної дороги. Нехай Хресна дорога для дітей стане щорічною традицією єдності, миру та любові!

Автор: Галина Волощук, для прес-служби єпархії