Владика Василь (Івасюк) здійснив Чин умивання ніг

2017-04-13 13:51:42

В головній святині Коломийсько-Чернівецької єпархії Кир Василій (Івасюк) очолив Вечірню з Літургією св. Василія Великого. Щоб співслужити разом із архієреєм Божественну Літургію до Катедрального собору приїхали дванадцять священиків, які пізніше взяли участь в Чині умивання ніг.

Під час Служби Божої, після виголошення Євангелія, адміністратор собору о. Володимир Білослудцев зачитав послання Блаженнішого Святослава до всіх священнослужителів, адже як відомо Великий Четвер вважається днем встановлення Таїни Священства.

Цього року знову, подібно як учні Христові на Тайній вечері, засядемо з нашим Божественним Спасителем у цей святий день при Його таїнственній трапезі. Сьогодні ще раз переживатимемо упокорення перед нами нашого Учителя і Господа на вмиванні ніг та радітимемо даром Його Священства. Входячи таким чином у Його страсті та очікуючи Його славного воскресіння, споглядаючи Його служіння та крайнє приниження, щоб вилікувати наші рани, запрошую вас роздумати над одним із найважливіших Таїнств Христової Церкви, яке доручене нам нашим Господом, а саме над Покаянням, Святою Сповіддю, Таїнством зцілення та відпущення гріхів, яке ми отримали ціною Його святої Крові.”,- такими словами Блаженніший звернувся до українського народу.
Далі продовжилась Літургія в часі якої багато людей приступило до святих Таїн Покаяння та Євхаристії.

Після заамвонної молитви дванадцять ієреїв, як символ дванадцяти учнів Ісуса Христа, вийшли на середину храму, де архієрей наслідуючи Спасителя, по черзі умив ноги кожному.

Чин умивання ніг є відтворенням Тайної Вечері Господа Ісуса Христа із Його апостолами. Адже в часі Вечері Ісус почав мити учням ноги, заохочуючи їх наслідувати Його покірне служіння для своїх ближніх. “Коли обмив ноги вам Я, Господь і Вчитель, то повинні й ви один одному ноги умивати” (Ів. 13,14).
На завершення Кир Василій привітав священнослужителів зі святом та побажав всім присутнім достойно пережити Страсний Тиждень, щоб достойними увійти у свято Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа.

Джерело: Прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії