Богослужіння Страсного тижня Кир Василій (Івасюк) молився в храмах Коломиї

2017-04-15 13:07:51

В день Великого Четверга владика відвідав храм архистратига Михаїла, де очолив Утреню Страстей. На богослужінні було прочитано дванадцять Євангелій, зміст яких розповідає про суд, страждання та смерть Христову.

По завершенні всіх читань архієрей звернувся до присутніх такими словами: “Страсті Христові розповідають про страшний злочин – переслідування, суд і розп’яття Месії згідно людського чинного законодавства. Тепер терновим вінцем для Ісуса Христа є відкидання шлюбної присяги і спільне життя чоловіка та жінки без Божого благословення.”

В Страсну П’ятницю владика молився Царські Часи та Вечірню з винесенням Плащаниці в Катедральному соборі Преображення Христового, а Єрусалимську Утреню очолив в храмі Священномученика Йосафата.

У Велику Суботу Кир Василій відслужив Велику вечірню з Літургією св. Василія Великого в храмі Покрови Пресвятої Богородиці в м. Коломия.

По завершенні кожного з богослужінь архієрей розповів вірним про значення надпису над Ісусовим хрестом. “У наших храмах над головою Розп’ятого Ісуса Христа висить напис “ІНЦІ” - Ісус Назарянин Цар Іудейський. Часто люди не розуміють і не задумуються над цим скороченим написом. Насправді, в євангельських текстах можна чітко побачити, що саме цей напис “ІНЦІ” не є дріб’язковим і саме він зіпсував юдейським первосвященикам усе задоволення від розправи над Назарянином.”,- сказав архієрей.
На завершення владика бажав присутнім зустріти Христове Воскресіння з чистою душею та пронести ту чистоту душі через ціле життя.

Джерело: Прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії