Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа

2017-03-29 21:19:04

Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа

2017-03-29 20:58:44

Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

День Христового Воскресіння

2017-04-16 15:39:38

16 квітня, у день Великодня, Правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ кир Василій (Івасюк) очолив святочні Богослужіння у катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї.

Урочисті відправи у співслужінні священиків собору єпископ розпочав о 6.30 ранку з Надгробного (спільна молитва перед плащаницею). Опісля відслужили Пасхальну Утреню і Божественну Літургію, яку супроводжував хор ”Тавор”.

За традицією на Літургії звучало Євангеліє чотирьма мовами грецькою, латинською, церковно слов’янською та українською. По закінченні читання о. Володимир Білослудцев виголосив Великоднє Послання єпарха Коломийсько-Чернівецького.

Христове Воскресіння – це неймовірна євангельська подія, яка пригадує кожному з нас про справжню ціну нашого життя – шлях Спасителя через смерть на Землі до життя вічного у Небі. Чудо Воскресіння запрошує нас прийняти звістку про перемогу життя над смертю, світла над темрявою. Прийняти по-особливому – у час Голгофної війни на сході нашої держави із надією та вірою у прийдешній мир. Христос сьогодні у світлій одежі Славного Воскресіння дарує нам особливий мир, принесений Його Святою жертвою. І всі ми покликані відкрити своє серце для нього.

Пасхальне святкування для сучасного християнина – це, насамперед, довгі воскресні богослужіння, часто навіть незрозумілі, спільний сніданок, ділення свяченим яйцем і Пасхою та добра нагода зустрітися зі своїми рідними і друзями. Але особливим завданням кожного християнина є перейнятися, пережити цю всі ці події разом із Ісусом. Для цього і потрібні нам усі богослужіння – щоб ми, розуміючи, спіпереживали. Бо не кошик, який радо несемо до церкви, є централлю Великодня, а чисте серце, сповнене розуміння Божої жертви для відкуплення людини. Коли під час страсних днів переживаємо біль Христових ран, розуміючи, що наші провини в тому числі є причиною нестерпних страждань, у день Світлої Пасхи стаємо готові прийняти подарунок від Спасителя – відкуплене життя вічне.”, - такими словами звернувся архієрей до своїх вірних.

По завершенню Літургії єпископ привітав усіх з Великодніми святами. Також побажав пасхального торжества військовим, волонтерам і заробітчанам та закликав поділитись своїм “Великоднім кошиком” із бійцями нашої 10 окремої гірсько-штурмової бригади, щоб допомогти їм також відчути радість Христового Воскресіння.

Опісля на подвір’ї храму єпископ здійснив освячення пасхальних кошиків.

Джерело: Прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії