Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа

2017-03-29 21:19:04

Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа

2017-03-29 20:58:44

Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

Великодні Гаївки на парафіях Надвірнянського деканату

2017-04-19 10:37:36

Великодні свята багаті на українські традиції. В ці дні радісно перегукуються дзвони, провіщаючи всім людям про величний празник Христового Воскресіння, будячи землю від зимового сну. Біля Церков збирається люд Божий: молодь забавляється, а дорослі радіють, дивлячись на своїх нащадків, які весело виводять гаївки.

Хоча самі гаївки прийшли до нас ще з дохристиянської доби, проте набули глибокого християнського значення та розповсюдження. Сама ж традиція водити гаївки передавалася з покоління в покоління, навчаючи дітей не забувати свої традиції та радіти світлому празнику Христового Воскресіння.

Під час Великодніх свят гаївки також проводилися у Церквах Надвірнянського протопресвітерату:прокатедральний Собор Благовіщення ПДМ м. Надвірна; церква Рівноапостольних Володимира та Ольги с. Верхній Майдан; церква Св. Миколая с. Гвізд.

Священики зорганізували молодь та дітей до проведення гаївок, відроджуючи традицію величальних великодніх пісень. На подвір’ї Церков велелюдно та гамірно, в повітрі лунають мелодійні гаївки. Щось незвідане і особливе несуть в собі гаївки, які лунають із вуст старих людей, що крізь роки донесли до нашої молоді те відчуття Божої благодаті.

Джерело: Прес-служба Надвірнянського протопресвітеріату