Патріарх Йосип – велич та мужність

2017-05-05 17:13:17

У середу, 3 травня, в місті Коломия відбулося відзначення 125-ліття від дня народження великої постаті в історії Української Греко-Католицької Церкви Патріарха Йосипа Сліпого.
Відзначення даних урочистотей розпочалися Архиєрейською Божественною Літургію у катедральному соборі Преображення Христового, яку очолив єпарх Коломийсько-Чернівецький Василій Івасюк у співслужінні духовенства єпархії та за присутності громадськості міста. У своєму слові до присутніх єпископ зазначив: “Життя Патріарха Йосипа схематично нагадує нам великий та дуже заплутаний лабіринт, де поряд з усіма випробуванями та терпіннями ясно можна прослідкувати Божу волю та синівську покору Великого Ієрарха”.

Опісля в міському палаці культури “Народний дім” розпочалася наукова конференція, під час якої доповідь на тему: “Предстоятель переслідуваних за віру”: діяльність ісповідника віри Кир Йосифа Сліпого в 1944-1984 роках” виголосив кандидат історичних наук, викладач кафедри Історії Церкви Українського Католицького Університету о. Тарас Бублик.

Згодом до слова було запрошено продюсера фільму “Справа “Рифи”” п. Павла Казанцева, керівника Живе ТБ, який акцентував на важливості цього фільму в історії сучасної Української Греко-Католиьцкої Церкви. Відтак п. Павло поділився певними цікавими моментами з якими зіткнулася робоча група під час праці над фільмуванням історичних відомостей про життя Патріарха Йосипа.

Насамкінець до присутніх священнослужителів, студентської та шкільної молоді й громадськості міста Коломия звернувся єпископ Василій Івасюк, який висловив слова вдячності доповідачеві о. Тарасові Бублику, п. Павлу Казанцеву, який прибув із міста Києва, щоб продемонстувати цей фільм та усім, хто доклався до органзації цього заходу. Владика побажав, щоб кадри цього фільму не тільки захопили нас своєю історичною цінністю, але й щоб спонукали до великого кличу блаженного Патріарха Йосипа: “Великого бажати”.

Автор: о. Олександр Федоришин для прес-служби єпархії