Духовно-екологічні роздуми над Радою як даром Святого Духа

2017-03-29 21:19:04

Роблячи наступні впевнені кроки в часі Святої Чотиридесятниці назустріч Воскреслому Христові, очистивши через молитву, піст і покаяння наш внутрішній погляд, починаємо відчувати, як Господь Духом Своїм Святим провадить нас, скеровуючи наш розум і готуючи ціле наше єство до виконання Божої Волі.

Духовно-екологічні роздуми над Розумом як даром Святого Духа

2017-03-29 20:58:44

Дар мудрості дає змогу привідкрити таємницю Божого Творчого задуму і відчути присмак Вічності, закликає наш розум слідувати й надалі цією незвіданою дорогою, яка веде до Дому Отця, запевняючи нас у тому, що Господь щедро компенсує усі наші зусилля на шляху подвизання.

7 травня владика Василь (Івасюк) відвідав храм Василія Великого, що в місті Косів

2017-05-07 21:24:10

Біля церкви архієрея процесійно зустрічали парафіяни, а також протопресвітер Косівського протопресвітеріату Роман Іванюлик. Священник, вручивши ключі від храму, запросив владику очолити Святу Літургію Івана Золотоустого.

Молилися разом з єпархом Коломийсько-Чернівецьким о. Роман Іванюлик, о. Юрій Корпанюк, а також всі присутні.

Владика, прочитавши Євангеліє, виголосив проповідь, у якій звернув особливу увагу на проблему байдужості в нашому суспільстві. “Байдужість - сучасна соціальна проблема. Та чи справді це проблема лише нашого часу? Мабуть, ні. Егоїсти були завжди, а значить і байдужість супроводжує їх постійно. Егоїстами не народжуються, а ними стають у процесі неправильного виховання. Наприклад, коли наш ближній хворіє, а його ніхто не провідає і не поцікавиться що з ним.

Інколи мама повертається додому стомлена, а нам все немає часу їй допомогти, бо поспішаємо на прогулянку з приятелями. Отже, саме з такої маленької байдужості починається холодний і бездушний розрахунок у стосунках з будь-якою людиною та бажання бачити в усьому джерело збагачення. З часом нас нічого вже не може потішити, все навколо робиться якимось нецікавим, втрачається сенс життя, тобто розвивається депресія. Подолати такий стан можна лише тоді, коли всеціло довіримося Богові. Псальмопівець про це казав так: “Чом побиваєшся, душе моя, і тривожишся в мені? Надійся на Бога” (Пс. 43,5). “,- сказав архієрей.

Далі продовжилась архієрейська Літургія під час якої велика кількість вірних приступила до Святої Таїни Євхаристії.

Після Літургії о. Роман висловив слова вдячності єпарху Коломийсько-Чернівецькому за таку неочікувану візитацію, адже “на підготовку зустрічі владики мали тільки один день”,- каже священник. Далі звертаючись до архієрея о.Роман продовжив: “Ми завжди раді бачити Вас, владико, в Косівському храмі св. Василія Великого, адже так приємно; коли єпископ, як добрий пастир, старається відвідувати своїх вірних”.

В свою чергу владика Василь подякував протопресвітеру за такий гостинний прийом, відзначивши те, що за храмом та чистотою в ньому ретельно доглядають, а велика кількість причасників свідчить про те, що парох також вчить про необхідність чистоти людської душі.

На завершення парафіяльна спільнота за організації о. Романа Іванюлика продемонструвала театралізовані розважання над містерією Воскресіння Христового.

Автор: Микола Мотрук, прес-секретар Коломийсько-Чернівецької єпархії