Владика Йосафат привітав громаду м. Верховина з храмовим святом

2017-05-09 09:38:32

Своє престольне свято відзначала громада м. Верховина у суботу, 6 травня, оскільки їхня святиня названа на честь великого святого – Юрія Побідоносця. Привітати громаду із храмовим празником завітав Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії Преосвященний Владика Йосафат (Мощич).

Численні вірні, молодь та діти вийшли зустрічати високодостойного гостя на церковне подвір’я. Кир Йосафат, у співслужінні отця-декана Романа Болехівського та отців Коломийсько-Чернівецької Єпархії, очолив Архієрейську Божественну Літургію. В часі проповіді Владика роздумував над життям та подвигом святого Юрія.

За словами Архієрея, святий мав усе, щоб жити в спокою у цьому світі, оскільки служив вояком при дворі імператора Діоклетіана. Одначе, довідавшись, що імператор розпочав переслідування християн, Юрій сміливо виступив на їхній захист. Спочатку імператор намагався погрозами спонукати юнака відступитися від Христової віри, а коли Юрій цього не вчинив, то наказав піддати його жорстоким мукам, а потім зарубати мечем 303 року.
“За прикладом св. великомученика Юрія і ми повинні мати таку мужню та жертвенну віру”, - заохочував проповідник. “Сьогодні замало просто бути християнином, адже, як і кілька століть тому, сьогодні маємо численні виклики, а тому мусимо зміцнюватись у вірі, щоб давати їм рішучу відсіч так, як це зробив св. Юрій Побідоносець”, - навчав Владика.

Після Літургії, Владика Йосафат привітав парафіян та мешканців села з їхніми святами, а опісля, за традицією храмового свята, відбулось освячення води, якою окропили всіх присутніх.

Джерело: Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ