Заява Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ щодо останніх подій навколо храму Благовіщення Пресвятої Богородиці у м. Коломия

2017-06-06 20:11:01

З приводу подій, які відбулись 4 червня 2017 року Божого в м. Коломия Івано-Франківської області на кладовищі “Монастирок” в храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці, в якому останнім часом здійснювала богослужіння громада Української Православної Церкви (Московського патріархату), заявляємо наступне:

1. Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ, як і вся Українська Греко-Католицька Церква, послідовно виступає за збереження в Україні міжконфесійного миру та злагоди й нікому не наказує і не рекомендує захоплювати силою храми чи будь-яке інше майно. Зазначені події були ініціативою не Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ а місцевої громади міста Коломиї, оскільки на черговій сесії міської ради м. Коломиї знову актуалізувалось питання щодо збереження історичної цінності цього храму.

2. Храм Благовіщення Пресвятої Богородиці, який знаходиться на кладовищі “Монастирок” в Коломиї, є історичним храмом Української Греко-Католицької Церкви і відмовлятись від нього на користь інших релігійних конфесій ми не маємо жодного морального і юридичного права.

3. Ми закликаємо усіх до спокійного і справедливого вирішення цього питання, беручи до уваги той факт, що наша громада виказала жест братньої любові і порозуміння, висловивши згоду на використання цього храму громадою Української Православної Церкви (Московського патріархату), допоки вони не збудують свого храму. На даний час православна громада збудувала свій храм, в якому відбуваються богослужіння, тому ми вже давно очікуємо, відповідно до чесності сумління, коли храм Благовіщення Пресвятої Богородиці, що на кладовищі “Монастирок” в Коломиї, буде повернений законним власникам.

Джерело: Прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії