14-16 липня відбудеться Загальнонаціональна проща до Марійського духовного центру Зарваниця

2017-07-04 17:25:54

Цього року Загальнонаціональна проща приурочена 150-річчю коронації Зарваницької чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, 125-літтю з дня народження патріарха Йосифа Сліпого та молитві за мир в Україні.

Щороку тисячі паломників відвідують Марійський духовний центр у Зарваниці. Але найчисельнішою є Всеукраїнська проща. Про це повідомляє «Часопис».

Традиційно з Тернополя до Зарваниці вирушить піша хода, чисельністю у понад тисячу осіб. Збір паломників відбудеться вранці в п’ятницю, 14 липня, поблизу катедрального собору Непорочного Зачаття в Тернополі. О 8.30 колона прочан розпочне свою ходу, її супроводжуватиме колона міліції та медичних працівників. Усі паломники будуть забезпечені харчуванням та місцями для ночівлі (с. Струсів). На маршрутах руху прочан будуть діяти в посиленому режимі медичні пункти, розташовані у стаціонарних медустановах відповідних сіл і селищ.

У суботу, 15 липня, на околиці м. Бучач відбудеться зустріч Блаженнішого Святослава та кардинала Леонардо Сандрі, похід зі свічками до чудотворного місця. У неділю ‒ Архиєрейська Божественна Літургія, освячення води та релігійної атрибутики, привітання владик.

Загалом щороку з травня по жовтень Зарваницю відвідують близько 2 млн прочан.

Програма Загальнонаціональної прощі до Зарваниці 2017 року

15 липня

15.30 – Зустріч Блаженнішого Патріарха Святослава та кардинала Леонардо Сандрі (околиця Бучача)
16.00 – Зустріч молоді з Блаженнішим Святославом та кардиналом Леонардо Сандрі (каплиця біля парафіяльної церкви)