Поліція розслідує факт руйнування пам’ятки архітектури в м.Коломиї – церкви, яку займає УПЦ (МП)

2017-07-06 20:56:28

Слідчі Коломийського відділу поліції у Івано-Франківській області відкрили кримінальне впровадження по факту руйнування пам‘ятки архітектури національного значення Церкви Благовіщення Пречистої Діви Марії у Коломиї за ст.298 ККУ «Нищення, руйнування чи псування пам’яток історії або культури», про це стало відомо журналістам Вільне.ІНФО.

Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці – пам’ятка архітектури XVI ст. Висвячена 1587 року, вона мала всі шанси потрапити у список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Але сталася так звана «реставрація»: класичну для Гуцульщини ґонту замінили на шматки заокруглених планок світлого кольору. Це представники ЮНЕСКО кваліфікували як суттєве відхилення від автентичного вигляду пам’ятки архітектури, тому про захист культурної спадщини Коломиї забули на невизначений термін.

Нагадаємо, у Коломиї, 4 червня 2017 року, без конфліктів, криків й сутичок представники різних партій та громадських організацій, духовенство УГКЦ, представники депутатського корпусу та виконавчих структур пройшли колоною від ратуші до Монастирка і зупинилися біля Могили борцям за незалежність України. Після панахиди представники духовенства увійшли до церкви Благовіщення, де, після нетривалих перемовин з правлячим парохом, здійснили богослужіння.

Від неділі – 4 червня – триває суперечка між представниками різних конфесій: греко-католики заявляють, що церква була надана православним (УПЦ МП) у тимчасове користування ще 1989 року до часу, поки їхня церковна громада не збудує власного храму. Православні сприймають ці заяви як «утиски православія» і тепер сайти московського патріархату і телеканали РФ рясніють криками про «рейдерське захоплення церкви» та інші подібні речі. До резонансної події долучилися атовці, громадські активісти і прості прихожани різних парафій. Зараз на приміщення Благовіщенської церкви претендує і УПЦ КП, і УАПЦ (автокефальна).

З метою уникнення загострення ситуації представники влади, громадські активісти, священнослужителі різних конфесій та силових структур провели тривалі консультації, в наслідок яких було прийняте наступне рішення: будь-які богослужіння в церкві тимчасово припинити; створити робочу групу з представників різних конфесій, влади, представників депутатського корпусу, які вже у вівторок повинні провести першу зустріч з метою пошуку шляхів виходу з даної ситуації. представниками правоохоронних структур забезпечили дотримання правопорядку на території церкви Благовіщення Діви Марії. Приміщення храму було опечатано до врегулювання проблеми в рамках законодавства.

29 червня 2017 року члени комісії робочої групи провели візуальне обстеження пам‘ятки архітектури національного значення Церкви св.Благовіщення та встановили, що споруда зазнає руйнування. В акті обстеження зазначено: закриті, вентиляційні отвори мінеральної ватою, дерев‘яні прогони даху церкви провислі, стропильні ноги підашшя мають ознаки загнивання, під дахом церкви здійснено добудову – цегляна котельня, яка оббита дерев‘яною вагонкою та ряд інших зауважень.

«Виходячи з вищенаведеного, вважаємо за потрібне терміново прийняти необхідні заходи для недопущення подальшої руйнації пам‘ятки архітектури національного значення», – резюмують члени комісії.

В свою чергу міський голова м.Коломиї Ігор Слюзар направив відповідного листа до коломийської поліції з вимогою провести перевірку викладених фактів, які відображені у акті обстеження, щодо руйнації пам‘яткі архітектури національного значення Церкви св.Благовіщення.

Наразі триває досудове розслідування.

Джерело: vilne.info