Всенічні чування в Катедральному соборі Преображення Христового

2017-07-08 13:03:03

6-7 липня 2017 року напередодні свята Різдва Івана Предтечі в коломийському Катедральному соборі Преображення Христового відбулися Всенічні Чування-Агрипнія. На запрошення священиків Віталія Марука та Володимира Білослудцева до храму завітали єрм. Лука Михайлович (монах-студит) та хор “Клірос”, які супроводжували нічну молитву божественним співом.

Розпочалася молитва Вечірнею з Литією, яку очолив о. Роман Малярчук в супроводі о. Володимира та о. Віталія. Під час Вечірні вірні мали можливість почути духовну настанову єрм. Луки, а також спільно вирушити процесією зі свічками по нічному місту. Далі молитву провадила молодь храму, які молилися Ісусову молитву та співали духовні пісні.

О 1-й годині розпочалася Утреня, де всередині Канону громада молилася Акафіст до Івана Предтечі. Також єрм. Лука з усіма священиками, хором та вірними читали уривок зі Святого Письма і роздумували над ним, бажаючі могли поділитися своїми роздумами та переживаннями.

Завершилися нічні бдіння Божественною Літургією, яку очолив єрм. Лука зі співслужителями о. Володимиром та о. Віталієм. Хор “Клірос” всю ніч супроводжував молитовним співом. 7 липня після 2-ї Божественної Літургії хор “Клірос” з єрм. Лукою давали духовний концерт, де виконували монодійну церковну музику 16-18 ст.

Велика подяка та низький уклін всім хористам за відродження, розвиток та поширення давнього українського церковного співу! Нехай ваша праця буде і надалі провадитися на Славу Божу, добра нашого народу та для спасіння ваших і наших душ!

Автор: о. Роман МАЛЯРЧУК, для прес-служби єпархії