У день свята Різдва Св. Івана Хрестителя владика Василь Івасюк молився в с. Єзуполі та м. Яремче

2017-07-08 13:30:34

Сьоме липня стало дещо особливим днем - єпарх Коломийсько-Чернівецький молився у знаному серед прочан місці Духова Криниця, яке знаходиться біля с. Єзупіль Івано-Франківської архиєпархії. Також цього дня єпископ відслужив архієрейську літургію з нагоди храмового празника в храмі Різдва св. Предтечі та Хрестителя Господнього Івана, що в м. Яремче.

Біля села Єзупіль, в урочищі Вишновець, є святе місце Духова Криниця, яка відома своїм чудотворним джерелом ще із ХІІІ ст. Щороку на свято Різдва Івана Хрестителя сюди сходиться велика кількість вірних Івано-Франківської Архиєпархії. Цьогоріч участь у прощі взяв й кир Василь Івасюк єпарх Коломийсько-Чернівецької єпархії, яка належить до Івано-Франківської митрополії. Архієрея процесійно зустрічали парох о. Микола Кудловський та декан Єзупільський о. Богдан Курилів, духовенство Митрополії разом із чисельними прочанами.

Після цього владика Василій відслужив Святу Літургію, яку своїм співом прикрасив молодіжний хор. По завершенню Служби Божої, отець-декан подякував владиці Василію за візит, а парох наголосив на зростанні паломництва до цього чудотворного місця, після чого з нагоди прощі відбулося освячення води. У Духовій Криниці майже 20 років після прощі відбувається фестиваль духовної пісні, в якому беруть участь співочі колективи Єзуполя та довколишніх сіл. Цьогорічний фестиваль розпочав владика Василій своїм напутнім словом, а першим виконаним твором символічно стала молитва “Отче Наш”.

Також цього дня Архієрей молився у місті-курорті Яремче, де його із радістю зустрічали під звуки трембіт діти в гуцульських вишиванках, разом із парохом храму о.Мирославом Бойком.

Після чого з нагоди храмового празника розпочалася архієрейська Божественна Літургія, де під час проповіді Владика сказав, що Іван Хреститель є голосом вопіющого в пустині: “А чому ж цей голос звучить у пустелі? Хто там буде його слухати? Пустеля – це люди у світі, котрі відкидають правди Божі і Євангеліє.” Крім того єпископ наголосив на святості шлюбу : “Іван Хреститель своїм життям і проповіддю навчає всіх про святість шлюбу та нагадує сім’ям зберігати подружжя живим і неподільним. Пророк за це якраз і поніс мученичу смерть – йому відрубали голову.” Владика навів десять настанов зі Святого Письма щодо цінностей у подружньому житті, відтак продовжив про цінність людського життя словами: “Голос вопіющого продовжує звучати у житті теперішніх людей – не робіть аборти… В наш час батьки не розуміють чи не хочуть усвідомлювати, що з хвилини зачаття перед нами уже правдивий чоловік”

Після літургії звучали многоліття владиці Василію та ієрархам нашої церкви, декану Яремчанському о.Богдану Скірчуку, духовенству та всім присутнім на храмовому празнику. Тоді Архієрей здійснив чин мирування всім вірним, а наприкінці богослужінь з нагоди храмового празника відбулося освячення води.

Джерело: прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії