Коломийська єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Освячення храму в с. Княже Снятинського деканату

2017-07-13 14:52:28

12 липня в мальовничому селі Княже Покутського краю відбулася визначна подія. Правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії Василій Івасюк відвідав греко-католицьку громаду цього села і очолив чин освячення новозбудованого храму, котрий був посвячений на честь величного свята Верховних апостолів Петра і Павла. Громада греко-католиків села Княже є невеличкою, проте вже від початків незалежності України виявила бажання повернутись у лоно Вселенської Церкви.

Незважаючи на тривалі протистояння та непорозуміння громада довгих 25 років (1991-2016) провадила богослужіння під відкритим небом біля могили воїнів ОУН-УПА. Впродовж цих років вірні сподівалися на порозуміння щодо почерговості богослужіннь у храмі, проте ні судові рішення, ні дії місцевої влади не сприяли втіленню надій і сподівань. Саме тому в 2016 році Божому з благословення правлячого архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії Василія Івасюка громада відважилися на будівництво власного храму.

На весні 2016 року вже було залито фундамент під майбутній храм, а 12 червня - здійснено чин посвячення наріжного каменя та благословення будівництва. На свято Різдва Господа нашого Ісуса Христа 2017 року Божого у новозведеній церкві розпочали провадити богослужіння, хоча ще тривали будівничі роботи як всередині, так і ззовні храму.

За підтримки численних меценатів, місцевої, районної і обласної влади та греко-католицьких громад Снятинського деканату в 2017 році було завершено будівництво і 12 липня з ласки Божої греко-католицька громада села Княже із своїм парохом отцем Богданом Киктиком дочекалася посвячення новозбудованої церкви. Розділити радість місцевої громади прибули всі отці Снятинського деканату на чолі із деканом о. мітр. Теодором Оробцем, перший парох громади – о. Петро Семенич, численні гості зі Снятина та сусідніх сіл.

На святкуванні були присутні і представники влади - голова районної ради Іван Угрин, заступник голови районної ради Петро Маліборський, керуючий справами виконавчого апарату Снятинської районної ради Петро Гнідан, голова Снятинської райдержадміністрації Богдан Свіщовський, перший заступник голови Снятинської райдержадміністрації Микола Пішак та сільський голова Мирослав Сорохан. Владику Василія радо зустріли адміністратор парохії о. Богдан Киктик та парафіяни. Діти також привітали владику віршами, просячи Його архієрейського благословення для громади. На урочистій Божественній Літургії, після обряду освячення храму, преосвященний владика Василій Івасюк виголосив проповідь, у котрій пояснив вірним головні характеристиках живої парафії, що повинна жити Словом Божим і молитвою.

Живий Христос збирає навколо церкви людей спрагнених Правди. І це ми називаємо парафією. Божа благодать робить з цих людей активних християн та допомагає духовно зростати. Наша Церква впроваджує в життя нову програму “Жива Парафія – місце зустрічі з Живим Христом“. Вона хоче допомогти релігійним громадам знову зустрітися із Живим Христом через постійну присутність священика між людьми у храмі і поза храмом”, - сказав архієрей.

Після Божественній Літургії правлячий архієрей Василій Івасюк нагородив золотим хрестом адміністратора громади о. Богдана Киктика, вручив грамоти меценатам новозбудованого храму і уділив своє архиєрейське благословення та висловив вдячність отцю-пароху і всім його парафіянам за ревну працю у Христовому винограднику й самопожертву під час будівництва Божого храму. Зі словом подяки до всіх звернувся і адміністратор громади о. Богдан Киктик, який, від імені всіх парафіян, висловив вдячність владиці, владі та всім отцям і гостям за їх молитви й підтримку в будівництві храму.

На завершення всіх урочистостей, владика Василій благословив присутніх освяченою водою, помирував та уділив своє архієрейське благословення. 

Автор: о. Богдан КИКТИК, прес-секретар Снятинського деканату
Останні новини
340 pages

Снятин: потрійне свято на парафії Чуда Архистратига Михаїла
2017-09-20 17:22:17
У вівторок, 19 вересня, парафіяни храму Чуда Архистратига Михаїла, що в м. Снятин, святкували потрійне свято: храмовий празник, 130-річчя освячення їхньої святині та 30-ліття душпастирської праці митр. прот. Теодора Оробця. Очолив святочні заходи Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин.

Чин інтронізації першого правлячого єпископа Чернівецької єпархії відбудеться у листопаді
2017-09-20 17:02:12
18 листопада 2017 року в катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці м. Чернівці відбудеться Архиєрейська Літургія та Чин інтронізації першого правлячого єпископа новоствореної Чернівецької єпархії УГКЦ владики Йосафата (Мощича). Богослужіння очолить Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ. Початок о 12:00.

Молодіжний фестиваль сучасної християнської пісні “Christian Song Fest”
2017-09-20 12:25:29
Дорога молоде, Комісія у справах молоді Коломийської єпархії запрошує талановитих й обдарованих юнаків та дівчат, які прагнуть прославляти Бога співом, взяти участь в фестивалі-конкурсі сучасної християнської пісні “Christian Song Fest”.

Храмове свято на парафії св. Архистратига Михаїла в с. Рунгури
2017-09-19 18:26:21
19 вересня Церква вшановує день Спомину чуда Архістратига Михаїла в Колоссах. Для жителів с.Рунгури це не просто свято, це - храмовий день. Розділити радість торжества і відслужити святу Літургію до храму Чуда Архистратига Михаїла з’їхались 24 священики з сусідніх парафій.

Освячення приміщень гірського пошуково-рятувального поста на горі Піп Іван
2017-09-19 17:50:16
16 вересня декан Верховинський о. м. Роман Болехівський та віце-декан Івано-Франківський о. Владислав Іващак освятили приміщення гірського пошуково-рятувального поста на горі Піп Іван (2028 м. над рівнем моря) в Карпатах.

Постанови Синоду Єпископів УГКЦ 2017 року
2017-09-15 13:57:23
Святослав, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький Української Греко-Католицької Церкви, Високопреосвященним і Преосвященним владикам, всечесним отцям духовним, преподобним ченцям і черницям та мирянам помісної Української Греко-Католицької Церкви проголошую та оприлюднюю

Комунікат Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви
2017-09-14 19:25:59
Від 3 до 12 вересня 2017 року Божого у м. Львові-Брюховичах проходив Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, в якому брало участь 39 архиєреїв з України, країн Центральної та Західної Європи, Пiвнiчної і Пiвденної Америки та Австралiї.

В Делятині провели реколекції для ради катехитів та керівників гуртків
2017-09-14 18:22:31
У неділю, 10 вересня, в Делятинській катехитичній школі ім. Бл. Симеона Лукача відбулося засідання ради катехитів та керівників гуртків.

В УГКЦ проголосили про створення Чернівецької єпархії
2017-09-12 15:24:39
У вівторок, 12 вересня 2017 року, у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець ознайомлений з рішенням Синоду Єпископів УГКЦ про створення Чернівецької єпархії з осідком в м. Чернівці. Територія нової єпархії буде виокремлена з дотеперішньої Коломийсько-Чернівецької єпархії та буде охоплювати Чернівецьку область. Єпархія буде належати до Івано-Франківської митрополії.

Бюро УГКЦ з питань екології оголошує Всеукраїнський конкурс “Відповідальність за створіння”
2017-09-08 19:44:54
Автори найкращих робіт отримають цінні нагороди, а їхні роботи будуть надруковані окремою збіркою, яка послужить підручним матеріалом для вчителів християнської етики, катехитів та проповідників. Серед переможців конкурсу буде розіграно суперприз – електричний велосипед.

 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Микола Романенчук

  Віце-економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-секретар
  піддиякон Микола Мотрук
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  +380930823268

  Канцелярія єпархії
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com


  Наші кнопки
 •  
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  добрі люди
 • Розміщення
  добрі люди