Освячення храму в с. Княже Снятинського деканату

2017-07-13 14:52:28

12 липня в мальовничому селі Княже Покутського краю відбулася визначна подія. Правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії Василій Івасюк відвідав греко-католицьку громаду цього села і очолив чин освячення новозбудованого храму, котрий був посвячений на честь величного свята Верховних апостолів Петра і Павла. Громада греко-католиків села Княже є невеличкою, проте вже від початків незалежності України виявила бажання повернутись у лоно Вселенської Церкви.

Незважаючи на тривалі протистояння та непорозуміння громада довгих 25 років (1991-2016) провадила богослужіння під відкритим небом біля могили воїнів ОУН-УПА. Впродовж цих років вірні сподівалися на порозуміння щодо почерговості богослужіннь у храмі, проте ні судові рішення, ні дії місцевої влади не сприяли втіленню надій і сподівань. Саме тому в 2016 році Божому з благословення правлячого архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії Василія Івасюка громада відважилися на будівництво власного храму.

На весні 2016 року вже було залито фундамент під майбутній храм, а 12 червня - здійснено чин посвячення наріжного каменя та благословення будівництва. На свято Різдва Господа нашого Ісуса Христа 2017 року Божого у новозведеній церкві розпочали провадити богослужіння, хоча ще тривали будівничі роботи як всередині, так і ззовні храму.

За підтримки численних меценатів, місцевої, районної і обласної влади та греко-католицьких громад Снятинського деканату в 2017 році було завершено будівництво і 12 липня з ласки Божої греко-католицька громада села Княже із своїм парохом отцем Богданом Киктиком дочекалася посвячення новозбудованої церкви. Розділити радість місцевої громади прибули всі отці Снятинського деканату на чолі із деканом о. мітр. Теодором Оробцем, перший парох громади – о. Петро Семенич, численні гості зі Снятина та сусідніх сіл.

На святкуванні були присутні і представники влади - голова районної ради Іван Угрин, заступник голови районної ради Петро Маліборський, керуючий справами виконавчого апарату Снятинської районної ради Петро Гнідан, голова Снятинської райдержадміністрації Богдан Свіщовський, перший заступник голови Снятинської райдержадміністрації Микола Пішак та сільський голова Мирослав Сорохан. Владику Василія радо зустріли адміністратор парохії о. Богдан Киктик та парафіяни. Діти також привітали владику віршами, просячи Його архієрейського благословення для громади. На урочистій Божественній Літургії, після обряду освячення храму, преосвященний владика Василій Івасюк виголосив проповідь, у котрій пояснив вірним головні характеристиках живої парафії, що повинна жити Словом Божим і молитвою.

Живий Христос збирає навколо церкви людей спрагнених Правди. І це ми називаємо парафією. Божа благодать робить з цих людей активних християн та допомагає духовно зростати. Наша Церква впроваджує в життя нову програму “Жива Парафія – місце зустрічі з Живим Христом“. Вона хоче допомогти релігійним громадам знову зустрітися із Живим Христом через постійну присутність священика між людьми у храмі і поза храмом”, - сказав архієрей.

Після Божественній Літургії правлячий архієрей Василій Івасюк нагородив золотим хрестом адміністратора громади о. Богдана Киктика, вручив грамоти меценатам новозбудованого храму і уділив своє архиєрейське благословення та висловив вдячність отцю-пароху і всім його парафіянам за ревну працю у Христовому винограднику й самопожертву під час будівництва Божого храму. Зі словом подяки до всіх звернувся і адміністратор громади о. Богдан Киктик, який, від імені всіх парафіян, висловив вдячність владиці, владі та всім отцям і гостям за їх молитви й підтримку в будівництві храму.

На завершення всіх урочистостей, владика Василій благословив присутніх освяченою водою, помирував та уділив своє архієрейське благословення.

Автор: о. Богдан КИКТИК, прес-секретар Снятинського деканату