Коломийсько-Чернівецька єпархія УГКЦ
Зображення із фотогалереї

Християнський вісник

Церковний дрес-код

2017-06-22 10:51:00

Чи можна ходити до церкви в джинсах, міні-спідниці, шортах? Яким є найкращий “церковний” дрес-код для молодої людини? Своєю думкою діляться імідж-дизайнер, священик та дружина священика, в той час як молодь намагається вгадати, як краще одягнутися, коли зайдеш до храму.

БФ “Карітас” розпочав проект для вирішення проблеми спілкування між коломиянами і переселенцями

2017-06-16 20:00:37

Доволі часто з уривків приватних розмов можна почути нарікання на людей-переселенців, мовляв прийшли на все готове, “вони зовсім не трудолюбиві”, а ще смітять і не поважають чужу працю, розмовляють російською мовою та ще цілий ряд всяких неприємностей і звинувачень.

Духовно-екологічні роздуми над Знаннями як даром Святого Духа

2017-03-29 21:45:03

Знання – це дар Святого Духа, який допомагає ще більше заглибитись у таємницю Божої любові до Свого Створіння.

 

Освячення храму в с. Княже Снятинського деканату

2017-07-13 14:52:28

12 липня в мальовничому селі Княже Покутського краю відбулася визначна подія. Правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії Василій Івасюк відвідав греко-католицьку громаду цього села і очолив чин освячення новозбудованого храму, котрий був посвячений на честь величного свята Верховних апостолів Петра і Павла. Громада греко-католиків села Княже є невеличкою, проте вже від початків незалежності України виявила бажання повернутись у лоно Вселенської Церкви.

Незважаючи на тривалі протистояння та непорозуміння громада довгих 25 років (1991-2016) провадила богослужіння під відкритим небом біля могили воїнів ОУН-УПА. Впродовж цих років вірні сподівалися на порозуміння щодо почерговості богослужіннь у храмі, проте ні судові рішення, ні дії місцевої влади не сприяли втіленню надій і сподівань. Саме тому в 2016 році Божому з благословення правлячого архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії Василія Івасюка громада відважилися на будівництво власного храму.

На весні 2016 року вже було залито фундамент під майбутній храм, а 12 червня - здійснено чин посвячення наріжного каменя та благословення будівництва. На свято Різдва Господа нашого Ісуса Христа 2017 року Божого у новозведеній церкві розпочали провадити богослужіння, хоча ще тривали будівничі роботи як всередині, так і ззовні храму.

За підтримки численних меценатів, місцевої, районної і обласної влади та греко-католицьких громад Снятинського деканату в 2017 році було завершено будівництво і 12 липня з ласки Божої греко-католицька громада села Княже із своїм парохом отцем Богданом Киктиком дочекалася посвячення новозбудованої церкви. Розділити радість місцевої громади прибули всі отці Снятинського деканату на чолі із деканом о. мітр. Теодором Оробцем, перший парох громади – о. Петро Семенич, численні гості зі Снятина та сусідніх сіл.

На святкуванні були присутні і представники влади - голова районної ради Іван Угрин, заступник голови районної ради Петро Маліборський, керуючий справами виконавчого апарату Снятинської районної ради Петро Гнідан, голова Снятинської райдержадміністрації Богдан Свіщовський, перший заступник голови Снятинської райдержадміністрації Микола Пішак та сільський голова Мирослав Сорохан. Владику Василія радо зустріли адміністратор парохії о. Богдан Киктик та парафіяни. Діти також привітали владику віршами, просячи Його архієрейського благословення для громади. На урочистій Божественній Літургії, після обряду освячення храму, преосвященний владика Василій Івасюк виголосив проповідь, у котрій пояснив вірним головні характеристиках живої парафії, що повинна жити Словом Божим і молитвою.

Живий Христос збирає навколо церкви людей спрагнених Правди. І це ми називаємо парафією. Божа благодать робить з цих людей активних християн та допомагає духовно зростати. Наша Церква впроваджує в життя нову програму “Жива Парафія – місце зустрічі з Живим Христом“. Вона хоче допомогти релігійним громадам знову зустрітися із Живим Христом через постійну присутність священика між людьми у храмі і поза храмом”, - сказав архієрей.

Після Божественній Літургії правлячий архієрей Василій Івасюк нагородив золотим хрестом адміністратора громади о. Богдана Киктика, вручив грамоти меценатам новозбудованого храму і уділив своє архиєрейське благословення та висловив вдячність отцю-пароху і всім його парафіянам за ревну працю у Христовому винограднику й самопожертву під час будівництва Божого храму. Зі словом подяки до всіх звернувся і адміністратор громади о. Богдан Киктик, який, від імені всіх парафіян, висловив вдячність владиці, владі та всім отцям і гостям за їх молитви й підтримку в будівництві храму.

На завершення всіх урочистостей, владика Василій благословив присутніх освяченою водою, помирував та уділив своє архієрейське благословення. 

Автор: о. Богдан КИКТИК, прес-секретар Снятинського деканату
Останні новини
334

Молодіжний християнський екологічно- відпочинковий вишкільний табір товариства "Агапе"
2017-07-25 15:38:50
З 17 по 23 липня відбувся вишкільний табір товариства Божої Любові в урочищі Довжинець села Бистриця.

Як у Карітасі коломийських бабусь і дідусів навчають користуватися комп’ютерами
2017-07-25 15:27:14
При благодійному фонді “Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії” функціонує проект “Університет третього віку”, який є чудовою можливістю для спілкування, нових знайомств, розширення світогляду, а також набуття нових знань та можливостей самореалізації для осіб літнього віку.

Веселі канікули у Фитькові
2017-07-25 14:43:18
17 липня 2017 р. Б. на парафії Св. Параскеви у с. Фитьків Тисменичанського деканату, проводились “Веселі канікули з Богом” під проводом о. Петра Майби, салезіянина та аніматорів зі Львова.

Останній шлях очільника Городенки
2017-07-24 20:51:05
24 липня 2017 р. Б. жителів міста Городенка в міському Палаці Культури зібрала сумна подія, адже саме цього дня містяни проводжали в останню путь свого керівника Степана Яворського, який в 2014 році був втретє обраний міським головою.

Веселі канікули з Богом на парафії Воскресіння Христового села Воскресінці
2017-07-24 19:15:00
На парафії Воскресіння Христового відбувся літній відпочинковий табір для дітей “Веселі канікули з Богом - 2017”. Протягом усіх днів діти мали змогу цікаво і весело провести час у духовному зростанні та фізичному розвитку.

Наказом Міністерства юстиції України затверджено Положення про Душпастирську раду з питань релігійної опіки в пенітенціарній системі України
2017-07-24 10:53:36
Міністерством юстиції видано наказ від 05.07.2017 № 2170/5 “Про затвердження Положення про Душпастирську раду з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі України”.

Фронтові благословення воїнам і дітям: капелан Микола Мединський повернувся з передової у зоні АТО
2017-07-24 10:11:13
Капелан Микола Мединський, керівник громадської організації “Фронтова капеланія Шлях Єднання”, клірик Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, повернувся з передової у зоні АТО, пише Укрінформ.

У сьому неділю по Зісланні Святого Духа владика Василій (Івасюк) молився у смт. Заболотові
2017-07-23 21:07:28
У неділю 23 липня в смт.Заболотів до парафії Архистатига Михаїла із пастирським візитом прибув правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії Василій (Івасюк). Єпископа зустрічали перед дверима храму парох о.Захар Михасюта, всечесні отці та молодь парафії, яка віршовано привітала архієрея.

Єпарх Коломийсько-Чернівецький відвідав прощу народів та національностей у Тячеві (Закарпаття)
2017-07-23 20:03:19
22 липня, владика Василь (Івасюк) на запрошення єпарха Мукачівського Кир Мілана (Шашіка) прибув до м. Тячів, де вже дванадцятий рік поспіль відбувається проща народів та національностей.

"Спогади як спадок – в Коломиї презентували книгу про тернопільське коріння Патріарха Любомира Гузара"
2017-07-23 09:27:06
22 липня в Музею писанкового розпису презентували книгу Володимира Чистуха “Завалівське коріння Блаженнішого Любомира Гузара”.
 • Правлячий Архієрей  Преосвященний Владика
  Кир Василій Івасюк
 • Канцелярія єпархії
  Протосинкел
  о. Роман Кіцелюк
  Синкели
  о.Володимир Прокіпчук
  о.Юрій Лукачик

  Канцлер
  о.Микола Горецький
  Віце-канцлер
  о. Олександр Федоришин

 • Економічний відділ
  Економ
  о. Микола Романенчук

  Віце-економ
  о. Віктор Прийдун

  Касир
  с.Вероніка Петрук

  Юрист
  п. Віра Сліпко
 • Прес-секретар
  піддиякон Микола Мотрук
  e-mail: press.ugcc.ko@gmail.com
  +380930823268

  Канцелярія єпархії
  вул. І.Франка, 29, м.Коломия
  Івано-Франківської обл.
  78200 Україна
  e-mail: diocese.kolomyja@gmail.com


  Наші кнопки
 • Дизайн
  pent@gon : studio
 • Підтримка
  Коломия ВЕБ Портал
 • Розміщення
  Дата-центра ВОЛЯ