Запрошуємо на Всеукраїнську прощу до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої

2017-08-01 07:13:45

5-6 серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої покровительки Галицького краю в с. Крилос (Давній Галич), яку очолить Блаженіший Святослав, Глава і Отець УГКЦ. Дана проща присвячена 100-літньому ювілею об’явлень Матері Божої в Фатімі (Португалія).

Рівно 100 років тому Богородиця, об’явившись у Фатімі, дала свої знамениті послання для цілого світу. «Якби люди знали, якою є вічність, вони зробили б усе для того, щоб змінити своє життя», - повчає Діва Марія.

Ці слова є закликом до кожного з нас взяти активну участь у спасінні своєї душі. Церква дає для нас багато різних засобів, якими можемо сприяти спасінню нашої душі. Одним із таких засобів є проща.

Час прощі – це час, коли можна обдумати все життя, зупинитися, відчути спокій, через втому фізичну отримати духовної сили. Відкинути матеріальні справи хоч на ті кілька днів прощі – це віднайти в собі сили для боротьби за власну душу. І не потрібно зайвих слів, відчуйте тишу, подивіться навкруги, на блиск сонця, на красу природи, подивіться на ближніх як на найкращих друзів. Проща – час виправити помилки, час подумати про майбутнє, час на відкриття для себе Вічності. Постарайтесь побути у тиші хоча б годинку, хоча б кілька хвилин. Ми часто боїмося тиші. Боїмося через те, що в тиші ми бачимо те, що ми втратили, в тиші до нас говорить голос совісті, в тиші ми менше бачимо фізичного, а починаємо відчувати духовне. Проща не всіма сприймається однаково. Дехто не розуміє чому він прийшов чи приїхав на прощу. І все ж потрібно всіх прочан прийняти із любов’ю. Ми мусимо знаходити причини чому люди деколи так дивно себе поводять. І ми маємо їм допомогти своїми діями, своїм прикладом, своєю усмішкою. Проща – це збір людей, які по-різному розуміють Бога, може не всі ще повністю знайшли свою дорогу до Спасіння.

Святий Папа Іван Павло ІІ повчав:

Прощі відбивають материнство Марії, вони немов маяки, з яких благословенний образ Матері Господа веде народи шляхом миру та християнського життя. Як, привілейовані місця навернення, покути та примирення душ з Господом, вони також виявляють материнську дію Марії в душах, як центри поглиблення віри та роздумів вони вказують на те, що пресвята Діва Марія, як майстриня молитви, веде душі у глибини таємниці Воплоченого Слова та Церкви. Марійські храми – це визначні місця зустрічі з Богом. В них б’ється серце християнського люду. Тим відчувається близькість допомоги Марії, яка обдаровує людські душі силою та міццю”.

На цьогорічній прощі до Крилоса запланований традиційний піший хід паломників з Івано-Франківська, Калуша та Бурштина. В цих трьох містах у суботу, 5 серпня, об 08:00, одночасно розпочнеться Божественна Літургія та благословення прочан у дорогу. Серед заходів цьогорічної прощі запланована презентація програми «Вірність. Жертва. Місія» з нагоди 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата, урочисте винесення для почитання чудотворної ікони Матері Божої, молитви на оздоровлення. Крім того, відбудуться і нічні чування, які провадитимуть семінаристи, а опісля – Євангелізаційно-мистецька програма для молоді.

Кульмінаційним моментом молінь стане Архієрейська Божественна Літургія, яку у неділю об 9:00 год. відслужить Патріарх УГКЦ Блаженніший Святослав.

Джерело: ugcc.if.ua