В часі архієрейської Літургії коломияни поновили свої хресні обіти

2017-07-30 14:08:34

30 липня в Катедральному Соборі Преображення Христового м.Коломия відбулась  архієрейська Божественна Літургія. Очолив богослужіння єпископ Коломийсько-Чернівецький Василь (Івасюк). Співслужили архієреєві адміністратор храму о.Володимир Білослудцев та о.Роман Малярчук. Помолитися  Господу  прийшло й чимало коломиян. Величавий спів, щирі молитви та віра в силу Всевишнього підсилили атмосферу сьогоднішньої Літургії.

Після прочитання Євангелії архіпастир звернувся до присутніх у храмі зі словом проповіді: “Бути християнином – складати успішно іспити кожного дня. Вставати рано на молитву, йти до храму у вихідні, ходити на прощі і це дає можливість згадати ким ми є насправді та подумати про важливі і вічні речі. Дорога до Бога в кожного своя: хтось уже на правильному шляху, хтось тільки наближається, а хтось — блукає і поки не може знайти правильний напрямок. Храм допомагає зупинитись, оцінити себе, а також подякувати за всі радощі життя.

Інколи складні хвилини життя нам даються для того, щоби зрозуміти, хто ми і чому народилися на цій Землі. Переломним моментом для людини стає вимушена зміна заняття. І це таке враження, ніби ти стоїш абсолютно безпомічний перед цілим світом. Тоді людина починає дуже багато читати і переосмислювати, а настільною книгою стає Біблія. Замало просто повісити хрестик на шию і прийти в неділю та відстояти в церкві Літургію, але це є готовність послужити своєю роботою і вчинками ближньому. І це є справжня суть християнства. Це не іспит, який ти склав один раз і маєш диплом, це екзамен на кожен день цілого життя. Простягати руку допомоги це не геройство чи благодійність, а звичайне покликання будь якої охрещеної людини. Отже, звання християнина потрібно заслужити“, - сказав архієрей.

По закінченню Літургії, за звичаєм, у день Святого князя Володимира, пам’ять якого відзначали 28 липня, щорічно в усіх храмах України віряни відновлюють хресні обіти. Вкотре присутні свідомо поновили ті обіцянки, які через вуста хресних батьків дали в день свого Хрещення.

Після богослужіння єпископ привітав адміністратора храму з нагоди іменин, відзначивши, що о.Володимир гідно несе життєвий хрест й ревно виконує покладений Святою Церквою послух священства. Відтак владика побажав божої благодаті, любові й злагоди на многії і благії літа!

Джерело: прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії