Візит Преосвященного владики Василя (Івасюка) до дорівського монастиря св. пророка Іллі (м.Яремче)

2017-08-02 18:09:57

2 серпня з нагоди храмового празника правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії Василь (Івасюк) відвідав монастир святого пророка Іллі в Дорі. Співслужили владиці ігумен дорівської обителі о.Ігнатій, адміністратор патріаршого собору в м. Києві о.Ніканор Лоїк, парох Дори о.Іван Лейбюк , віце-ректор ІФДС о.Андрій Чорненко та численне духовенство.

У часі богослужіння, звертаючись до присутніх з пастирським словом, владика звернув увагу на постать святого пророка Іллі, який служив Богові з великою ревністю. Послух пророка і ревність у вірності Богові є прикладом, який маємо наслідувати. “Щорічно цього дня Церква згадує приклад життя пророка Іллі. Народ за Провидінням Божим повинен був зберігати віру в єдиного Бога і в пришестя Месії - Спасителя світу. Віру в істинного Бога покинули сам цар Ахав з царицею, майже все його військо і міністри, а за ними пішов майже весь народ. Так в історії часто буває: влада спочатку зраджує Бога, а потім її приклад наслідують прості люди. Тому Бог вибирає і посилає пророка Іллю спам’ятати і навернути людей до покаяння. За гріхи розпусти покарано державу великою посухою так, що настав великий голод на три з половиною роки. Тільки кара голодомору примусила народ навертатися до віри в істинного Бога. І тільки тоді Господь вислухав молитви пророка Іллі, послав на землю дощ і голод припинився”, - сказав архієрей.

Також цього дня відбулись дияконські свячення випускника Івано-Франківської семінарії ім. святого священномученика Йосафата Петра Гедзика. У свою чергу нововисвячений диякон подякував батькам за християнське виховання і повсякчасну підтримку, а єпископу побажав  фізичної та духовної наснаги.

Незважаючи на спекотний день, Архієрейську Літургію служили надворі. На богослужіння зійшлося багато люду, серед яких жителі Дори та чисельні прочани із навколишніх сіл та міст. Сюди віряни добирались декілька днів пішою ходою.

По завершенню богослужіння о.Ілля подякував владиці Василю за візит, зауваживши, що єпископ ніколи не оминає Дорівського монастиря та завжди є  присутнім на храмовому празнику. Відтак владика уділив присутнім своє Архієрейське благословення та рясно окропив свяченою водою.

Джерело: прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії