У Коломиї урочисто відкрили фестиваль “Медовий Спас”

2017-08-11 15:22:08

11серпня на площі перед музеєм писанкового розпису відбулось урочисте відкриття VIII щорічного фестивалю “Медовий Спас у Коломиї”. На фестиваль з’їхались  бджолярі з різних куточків району. Поблагословити захід завітали єпископ Коломийсько-Чернівецький УГКЦ кир Василь (Івасюк) та єпископ Коломийський і Косівський владика Юліан Галата УПЦ КП спільно зі своїм духовенством.

Звертаючись до присутніх владика Василь сказав: ”14 серпня ми освячуємо мед, адже це не тільки лакімство, але й Божий дар. Земля і всі живучі на ній виробляють плоди згідно Божого плану, а людина приймає участь у виробництві цих плодів і в знак подяки Богові за допомогу в цій справі приносить перші зібрані плоди до храму. Святкуючи медовий Спас необхідно подякувати Богові за маленьких вчителів для людей, тобто пчілок. Вони безкорисно і невтомно збирають мед і дають для нас добрий урок спасіння, навчаючи християнської мудрості та наставляючи на дорогу, яка веде в життя вічне і Царство святих”, - сказав архієрей.

Після урочистого відкриття й слова-благословення пасічників та їхній врожай окропили свяченою водою, бажаючи кожному плідної і невтомної праці.

На території свята розгорнулася виставка-ярмарок, де охочі придбати та почастувати себе медом і його продуктами. Далі розпочалась концертна програма за участю художніх колективів та окремих виконавців міста та району.

Джерело: прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії