Міжнародний гуцульський фестиваль на Коломийщині зібрав гуцулів з усіх усюд

2017-08-12 16:36:50

12серпня відбулось урочисте відкриття XXIV Міжнародного гуцульського фестивалю в с.Королівка, що на Коломийщині. Унікальне гуцульське дійство в самому серці покутського краю проходить уже втретє.

Урочистості розпочались із величної ходи від церкви Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ с.Королівка до стадіону “Колос”, де продовжились святкові заходи.

Перлиною першого дня фестивалю стало наймасовіше виконання “гуцулки” для встановлення рекорду України.

Відтак, до слова привітання та благословення було запрошене духовенство. Правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії Василь (Івасюк) розпочав зі спільної молитви “Отче наш”, а далі, звертаючись до присутніх сказав: “Любов до музики, співу й танців супроводжують гуцула все його життя. Здається, у цьому співучому краї посеред квітучих полонин, співають всі - від сивого шумливого Черемоша до старої гуцулки. Гуцули завжди любили Бога і церкву, а Вона по всі часи була їм матір’ю, вчителькою, порадницею й берегинею. Все їхнє духовне життя ґрунтувалося на щирій молитві, кожної неділі й свята гуцули йшли до храму. Посеред задимлених хмарами гір вони, послуговуючи Творцеві, будували численні каплички та дерев’яні церкви без жодного цвяха. Церква вчила їх горнутися всім серцем до Бога, любити Батьківщину і триматися єдності. Гей брати гуцули, сходімося до купи, аби нашу незалежність не змогли звернути!” Відтак владика сердечно привітав усіх учасників і гостей фестивалю.

До вітань приєдналися й чимало представників влади, зазначивши, що пишаються творчими людьми нашого краю, які за мету свого життя поставили збереження і відродження народних промислів та культурно-історичних традицій. Серед почесних гостей були й делегати з сусідньої Польщі, які також звернулися до присутніх. Після численних вітань фестивальну програму наповнили виступи кращих колективів Прикарпаття.

Також в програмі фестивалю відбувалась велика ярмарка, де можна було придбати різноманітні вишиванки, ткані вироби, вироби з бісероплетіння, народні ляльки, кераміку та національні сувеніри, що популяризують традиційні види народного мистецтва, звичаї та обряди етнічної групи гуцулів-українців. Для охочих майстри народної творчості проводили майстер-клас.

Зазначимо, що фестиваль триватиме до 13 серпня в прилеглому с.Королівка. А вже наступного року масовий з’їзд гуцулів проведуть на Яремчанщині.

Джерело: прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії